Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Akbaşoğlu’nun Verdiği Güven ve Kalite

Akbaşoğlu’nun Verdiği Güven ve Kalite
15 Mart 2019 - 18:53

Akbaşoğlu’nun Verdiği Güven ve Kalite

İlk temeli 1937 yılında atılan Akbaşoğlu Kardeşler Kimya Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ticari faaliyetlerine hız kesmeden devam etmektedir. Girişimcilik ruhuna sahip merhum Sait Akbaşoğlu tarafından kurulan şirket buz üretimi, azot protoksit gazı, karbondioksit gazı ve daha birçok sektörde kullanılan gaz çeşitlerinin üretimi güveli şekilde gerçekleştirilmektedir. Alanında yılların vermiş olduğu tecrübeye dayanarak başarısını ilen etmiştir. 80 yıllık bir geçmişi bulunana Akbaşoğlu ailesi birçok farklı sektöre gaz satışını gerçekleştiriyor.

Gıda Gazının Gerekliliği

Medikal oksijen gazı için özel servis araçlarıyla anında hizmet vererek sağlık sektörüne destekte bulunan teknik ekip müşteri memnuniyeti için elinden geleni yapmaktadır. İzmir ve çevresinde yer alan hastane, sağlık kuruluşu ve evlerde kurulan hasta bakım alanlarında gerekli olan gaz sistemlerinin temini firma tarafından yapılır. Gıda gazı olarak da ayrıca tüplere yüklemeler kalite standartları çerçevesinde yapılır. Gıda gazının içinde %70 azot gazı ve %30 karbondioksit gazı bulunur. İzmir/ Çınarlı bölgesinde yer alan fabrikada ihtiyaç duyulan gaz çeşitlerinin üretimi yeterlilik belgesi aracılığı ile yapılır.

Akbaşoğlu Kardeşlerin Farkı

Uzun yıllar kesintisiz hizmete devam eden Akbaşoğlu ailesi aynı yıllarda un, oksijen, buz üretim ve bikromat fabrikaları ile ününe ün kattı. Baca gazından karbondioksit üretimi ile farkını ortaya koyan Akbaşoğlu Kardeşler kuru buz imalatı ile de şirketin kalitesini göstermiştir. Endüstriyel gaz dolum olarak 1944 ve 2011 yılları arasında yaygın olan imalata devam ederek sektörde yerini korumayı başarmıştır.

Gaz Çeşitlerinin Üretim ve Kullanımı

Türkiye’de kuru buz renksiz tatsız ve nemsiz olarak üretilir. Likit Co2 gazını 15 bar basınç ve -7+ c preslenmesi sonucunda meydana gelir. Hijyenik ortamlarda üretildiğinden herhangi bir şekilde sağlığa zarar vermez. Ancak kuru buzun taşınmasında eldiven ve özel taşıma kelepçesi kullanılmalıdır. Yiyecek ve içecek sektöründe kullanılırken soğuk tutulması gereken alanların her aşamasında hem katı hem gazı şekliyle bulunur. Havayolları, deniz ve demir yollarında yer alan şirketlerin yiyecek ve içecek departmanlarında kuru buz yaygın şekilde kullanılır. Tüm imalat boyunca gerekli denetimlerden geçen cihaz ve makineler daha verimli bir üretimin temelini de oluşturur.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al