Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Antalya’da ABD’nin Kudüs kararı protesto edildi

AK PARTİ İL BAŞKANI RIZA SÜMER VE İLÇE BAŞKANLARI MURATPAŞA CAMİİ’NDE KILINAN CUMA NAMAZININ ARDINDAN YÜRÜYEREK KAPALI YOL HAVUZ BAŞINDAKİ TEŞKİLAT ÜYELERİ İLE BİR ARAYA GELDİ. TÜRK BAYRAKLARI TAŞIYAN YAKLAŞIK 300 KİŞİLİK GRUP SIK SIK, ‘KUDÜS BİZİMDİR BİZİM KALACAK’ SLOGANI ATTI.

Antalya’da ABD’nin Kudüs kararı protesto edildi
08 Aralık 2017 - 15:15
banner

Antalya’da vatandaşlar, ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacağı yönündeki açıklamasını protesto etti.

AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer ve ilçe başkanları Muratpaşa Camii’nde kılınan cuma namazının ardından yürüyerek Kapalı Yol havuz başındaki teşkilat üyeleri ile bir araya geldi. Türk bayrakları taşıyan yaklaşık 300 kişilik grup sık sık, ’Kudüs bizimdir bizim kalacak’ sloganı attı.

Burada kalabalığa hitap eden Sümer, ABD Başkanı Donald Trump’ın hukuksuz Kudüs açıklamasının, insanlık vicdanını yaraladığını ve bölgedeki sorunları derinleştirdiğine dikkat çekti.

“Asla kabul edilemez”

Kudüs’ün, tüm Müslümanların kırmızı çizgisi olduğunu vurgulayan Rıza Sümer, “Bu, bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır. Alınan kararın, İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti arttırmaktan başka sonucu olmayacaktır. Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir. İslamın sesini susturmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler, tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır. İslamın harem-i izzeti olan Kudüs’ü tacize teşebbüs edenler, Türküyle, Arabıyla, Kürdüyle tüm Müslümanlarda Selahaddin Eyyubi ruhunun dirilip karşılarına dikildiğini göreceklerdir” dedi.

Kudüs’ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasında olduklarının altını çizen Sümer, “Dünyadaki tüm Müslümanların, İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olan Türkiye’nin çağrısına kulak vererek Kudüs’e sahip çıkacağına inanıyoruz. Amerika Birleşik Devletleri’nin bu kararı, dünyada yaşanan adaletsizliğin yeni bir tezahürüdür. Bu hadise, Cumhurbaşkanımızın, küresel sistemin çarpıklıklarına ve adaletsizliklerine karşı uzun zamandır dile getirdiği ’dünya 5’ten büyüktür’ itirazının haklılığını teyit etmiştir. İslamın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere, ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olabiliriz. Biz Müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız” diye konuştu.

“Köpekler istedi diye gökten kemik yağmaz”

AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç ise Trump’ın tek başına aldığı hukuksuz kararı bir Müslüman ve milletvekili olarak tanımadığını kaydetti.

“Kudüs bizim namusumuz, Kudüs bizim onurumuzdur” diyen Enç, “BM kararına rağmen hukuki anlamda hiçbir şekilde bir yaptırımı olmamasına rağmen alına bu karar tüm İslam dünyasında hezimete yol açmıştır. Köpekler istedi diye gökten kemik yağmaz. Filistin bizim canımız ciğerimizdir. Kudüs bizim onurumuz. Müsterih olun Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi, ‘Dünya 5’ten büyüktür’ bunu anlayacaklar” diye konuştu.

Konuşmaların ardından İl Müftüsü Osman Artan’ın yaptırdığı duadan sonra kalabalık sloganlar atarak dağıldı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuikinci el telefon” target=antalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline Psikologikinci el telefon” target=Megatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co