Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Basketbol Topu Seçimi

Basketbol Topu Seçimi
16 Şubat 2019 - 16:14

Basketbol Topu Seçimi

Basketbola meraklı ve hatta aşık olan herkesin sırt çantasından eksik etmediği basketbol topları, iki farklı tarzda üretimi yapılmaktadır. Kauçuk ve deri tarzında üretimi yapılan basketbol toplarının, üretimde kullanılan malzemelerin farklı olmasından dolayı, kullanım yerleri de farklılık göstermektedir. Kauçuk basketbol topu genellikle açık alanda yer alan basketbol sahalarında tercih edilmektedir. Bunun en büyük nedeni ise, bu kauçuk basketbol toplarının, suya karşı dayanıklı olmasıdır. Deri basketbol topu ise, daha çok kapalı basketbol sahalarında tercih edilmektedir. Bunun kapalı salonlarda tercih edilmesinin nedeni ise, hem kauçuk toplara göre sıçrama özelliğinin az olması, hem de salon basketbol maçları sırasında sürtünmeye karşı dayanıklı olmasından kaynaklanmaktadır.

Basketbol Topları Yaşlara Göre Ayrılırlar

Basketbol topu ölçüsü, ağırlığı bakımından yaş gruplarına göre ayrılır ve buna göre de numaralandırma yapılır. 5,6 ve 7 numara olarak üçe ayrılan basketbol topları, yaş gruplarına göre de basketbol eğitimlerinde kullanılır. 5 ve 6 numaralı toplar 12 yaş altı için uygunken, 7 numaralı toplar ise 12 yaş üzeri için uygundur. Uluslararası maçlarda veya basketbol ligi maçlarında 7 numaralı basketbol topu kullanılmaktadır. Eğer sizlerde basketbola meraklıysanız ve basketbol her daim yanımda olsun diyorsanız, https://www.lescon.com.tr/basketbol-topu/  adresinden çeşitli basketbol topu çeşitlerine ulaşabilir ve hemen sahip olabilirsiniz.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat