Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Dikloron Jel Nedir Nasıl Kullanılır Ne İşe Yarar?

Dikloron Jel Nedir Nasıl Kullanılır Ne İşe Yarar?
05 Mart 2021 - 2:42

Dikloron Jel Nedir Nasıl Kullanılır Ne İşe Yarar?

Ağrı kesici ve kas gevşetici krem olarak kullanılan Dikloron jel, bunların yanında hastalık olan bölgelere de uygulanmaktadır.

Dikloron Jel Nedir sorusu en çok merak edilen konular arasında yerini almaktadır. İltihap sökücü, kas gevşetici ve ağrı kesici olarak kullanılmaktadır. Basit kullanımı ile vücutta rahatlama sağlamaktadır. Etken maddesi olarak diklofenak kullanılmaktadır.

Burkulma

İncinme

Ezik

Eklem içerisinde oluşan iltihaplanma

Hasarlı dokuların iyileştirilmesinde

Bölgesel romatizmaların kullanımında

Bu ve daha fazla alanda kullanılmaktadır.

Dikloron Jel Nasıl Kullanılır?

Dikloron jel nasıl kullanılır sorusu kullanması gerekenler tarafından merak edilen konular arasında yer almaktadır. Günlük kullanıma uygun bir jel olarak karşımıza çıkmaktadır. Günlük kullanım ve dozu doktor ya da eczacı tarafından bildirilmelidir. Belirtilen dozda kullanım sağlanması en uygunu olacaktır. Bunun dışında kullanımı ise şu şekildedir.

Ceviz büyüklüğünde krem ele alınır.

Yaklaşık 2 ile 2 buçuk santim genişliğinde bir alana uygulanması iyi olacaktır.

3 haftadan daha uzun süre kullanımı sakıncalı olabilir.

Kas ağrısı ve eklem ağrısı gibi durumlarda 2 haftadan fazla kullanılması önerilmemektedir.

7 gün kullanımdan sonra iyileşme ya da ağrı kesilmesi görülmez ve ağrı daha da fazlalaşır ise mutlaka doktora başvurulması gerekmektedir

Dikloron Jel Kimler Kullanabilir Nasıl Saklanmalıdır?

Dikloron jel yan etkileri olsa da yetişkin ve yaşlılarda kullanımı uygundur. Bunun yanında 14 yaşın altında kullanımı uygun olmamaktadır. Bunların yanında 7 gün sonunda eğer bir iyileşme olmaz ise ilaç kullanımı kesilmeli ve doktora müracaat edilmelidir. Aksi bir durum yaşanmaması için kullanımdan önce de doktora danışmak iyi olacaktır.

İlaç hakkında bilinmesi gereken diğer bir konu da ilacın saklanması hakkındadır. Evde ve uygun şartlarda kullanılması uygundur. Ürün kendi ambalajında saklanmalıdır. Bunların yanında son kullanma tarihi mutlaka kontrol edilmelidir. Bunun yanında serin ve rutubetsiz ortamda saklanmalıdır. Son kullanma tarihi geçen ürünler kesinlikle kullanılmamalıdır. Bunun yanında nem veya ısı alan ürünler de kullanılmalıdır. Reçeteli ya da reçetesiz olarak kullanılabilmektedir. Tüm bunlar ve daha fazlası için https://www.igrus.com/dikloron-jel-nedir-ve-nasil-kullanilir-ne-ise-yariyor/ linkinden yararlanabilirsiniz.

 

 

 

 

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -