Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

En İyi Steak Nasıl Pişirilir?

En İyi Steak Nasıl Pişirilir?
05 Kasım 2019 - 5:49
banner

En İyi Steak Nasıl Pişirilir?

Son yıllarda oldukça popüler bir yemek olan steak konusunda oldukça önemli mekanlar vardır. Steak bilindiği gibi Türkçe biftek anlamına gelir. Bifteğin eşitli işlemlerden geçirilerek ızgarada pişirilmesi sonucu ortaya bu yemek çıkmaktadır. Peki, en iyi steak nasıl pişirilir ve nerede yenir bunu merak ediyor musunuz? Cevabınız evet ise sizlere bu konuda bilgi vermek ve bazı önemli noktalardan bahsetmek istiyoruz. Bunun yanında İstanbul steak mekanları hakkında da detaylı bilgi vermek istiyoruz. 

En İyi Steak Nasıl Pişirilir ve Nelere Dikkat Edilir?

En iyi steak nasıl pişirilir ve nelere dikkat edilir bahsetmek istiyoruz. Öncelikle en iyi steak hazırlanırken bazı önemli noktalara dikkat edilmesi gerekir. Bu önemli noktalar genel olarak şöyle olmaktadır;

  • Öncelikle iyi bir steak ancak doğru et seçimi ile mümkün olur. Et seçimi çok önemlidir ve bu konu üzerinde dikkatle durulması gerekir. Et seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta etin inceliğidir. Et ortalama 2 ila 2,5 cm arasında olmalıdır. 
  • Et seçimi sonrasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta marine etme aşamasıdır. Bu aşama kişinin kendi zevkine göre yapacağı ve istediği kadar bekletebileceği bir aşamadır. 
  • Et pişirilmeden önce mutlaka tava ısıtılmalı ve en yüksek ısı seviyesinde iken et üzerine konulmalıdır. Bundan sonraki aşamada da en önemli kilit nokta etin yalnızca bir kere çevrilmesidir. İstanbul steak restoranları genel olarak bu konulara hakimdir. Sizler evde yapmak istediğinizde de yine dikkat ederek en iyi sonucu alabilirsiniz. 

Kaynak:http://blog.biget.com.tr/en-iyi-steak-nasil-yapilir/

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eskişehir Boşanma Avukatları
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Tek Taş Aşkın Tek Adresi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bluz Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bebek Bezi Kalitesi
ko cuce

www.havadis07.com © 2017 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittir,lütfen kopyalamayınız. antalya haberSponsorlar: -fenomega - instagram aylık oto beğeni - en yakın lastikçi - antalya rent a car