Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Gazipaşalı Toprağın Sultanlarını İl Müdürlüğümüzde ağırladık

Gazipaşalı Toprağın Sultanlarını İl Müdürlüğümüzde ağırladık
22 Ocak 2019 - 10:47

Gazipaşalı Toprağın Sultanlarını İl Müdürlüğümüzde ağırladık

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzün başlatmış olduğu “Toprağın Sultanları” projesi kapsamında Gazipaşalı Kadın Çiftçilerimiz teknik ve kültürel ziyaret kapsamında üzere Antalya’da. 

Ev işleri, eş ve annelik görevleri ile birlikte büyük bir özveri ile tarımsal üretimin her aşamasında aktif rol alan kadınların bir süreliğine bulunduğu ortamdan uzaklaşarak yaptıkları ziyaretin ilk durağı Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz oldu. Gazipaşalı Kadın Üreticiler böyle bir projenin uygulanmış olmasından duydukları memnuniyeti ifade ettiler. Toprağın Sultanları Tarımsal Üretimde yaşadıkları sorunları İl Müdür Yardımcısı  Asım Karabulut’a iletti. 

Üreticilere ellerinden gelen desteği vereceğini ifade eden Karabulut, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kadın Üreticilere Gazipaşa Tarım İlçe Müdürü Nazan Durak Özçelik ile teknik personel de eşlik etti.

Kadın üreticiler Antalya’nın yerli tohum üretim yeri Yüksel Tohumu ziyaret ederek tohumun ıslah aşamalarını yerinde gördüler.

Daha sonra EXPO 2016’yı da ziyaret ederek alanda keyifli dakikalar geçirdiler.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al