Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

HAVUZ ROBOTUNDA SİSTEMLİ TEMİZLİK

HAVUZ ROBOTUNDA SİSTEMLİ TEMİZLİK
06 Şubat 2019 - 16:23

HAVUZ ROBOTUNDA SİSTEMLİ TEMİZLİK

Havuzlarda sistemli temizlik hem periyodik bir şekilde yapılmasıyla hem de önemli temizlik cihazlarının kullanılması ile olacaktır. Bu kapsamda https://www.havuzcumarket.com/Havuz-Robotu-S-200,PR-262.html sitesine göre havuz robotu sistemleri temizlik kapsamında güvenli bir hizmete imza atmaktadır. Sistemli temizlik için otomatik havuz süpürgeleri de tercih edilmektedir.

Havuzlu işletmelerinin hepsinin üzerinde durduğu önemli hususlardan bir tanesi sistemli havuz temizliğidir.  Onun için havuz suyunun içeriği düzenli olarak incelenmektedir. Sonuçlar tersi bir durumu gösterirse periyodik zamanı bile gelmeden hemen temizlik işlemlerine başlanılmaktadır. Havuz temizliğine dikkat eden yerler havuz kullanıcılarının görebileceği bir yere asılarak paylaşılmaktadır ki gerekli temizliğin yapıldığından kullanıcıların bilgileri olsun.

Havuz kullanıcıları için önem arz eden diğer bir husus havuz suyunu dezenfekte edilmesidir. Elbette bu tür bir temizlik için de klor veya ozon kullanımı gibi tedbirler uygulanmaktadır. Herkesin bildiği gibi temiz bir su berrak olur. Havuz sularının da temiz olduğunun bir göstergesi kesinlikle berraklığıdır. Söz konusu berraklığı artırabilmek için havuz suyunun düzenli olarak filtreden geçirilmesi gerekmektedir. Havuzlarda bulunan filtreler sayesinde su, deri döküntüleri ve saç gibi maddelerden arındırılarak su en temiz hale getirilmektedir.

İnsanlar tarafından önemli bir sporun icra edildiği yerlerde havuz suyunun kimyasallar ve filtre ile temizlenmesi uzun vadeli bakım için yeterli olmadığı görülmektedir. Havuzun belirli aralıklarla boşaltılması ve yüzeyi temizlendikten sonra yeniden doldurulması gerekiyor ki temiz bir su da yüzme faaliyeti gerçekleştirilsin. Çoğunlukla havuz filtresi günde iki kez kontrol edilip ters yıkama yöntemi ile temizlenerek daha işlevsel hale getirilmektedir. Ayrıca kıl tutucu filtre ise haftada iki kez açılarak temizlenmektedir. Yüzey temizlikleri için genellikle otomatik havuz süpürgeleri kullanılmaktadır. Günümüzde dolphin S 200 model otomatik havuz süpürgelerini tercih edenler çok memnun kalmıştır. Tüm havuz temizliklerinde; temiz bir görüntü ve insanların sağlığı için her gün yapılan bir faaliyet dikkat çekici durumdadır. Genellikle sportif faaliyetler için faydalanılan yüzme havuzları son yıllarda insanların günlük yaşantısında yoğun olarak tercih edilen yerlerin başında gelmeye başlamıştır. Genellikle kış aylarında kapalı havuzlarda yapılan yüzme faaliyeti yaz aylarında, turizmin yaygın olduğu bölgelerde de tercih edilmektedir.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat