Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Karakoydrenaj.com Ve Yapı – Tesisat Malzwmeleri

Karakoydrenaj.com Ve Yapı – Tesisat Malzwmeleri
20 Ekim 2019 - 13:27
banner

Karakoydrenaj.com Ve  Yapı – Tesisat Malzwmeleri

Oluşturulan yapıların kullanılabilir olması için şehir ile bağlantılar kurması ve bu bağlantıları aktif olarak kullanması gerekmektedir. Nitekim bu işlem alt yapı hizmetleri başlığı altında polimer kanal ürünleri ile sağlamaktadır. Polimer kanallar ile yapıların ilk bağlantı aşaması kaydedildikten sonra diğer alt yapı hizmetlerine geçişe izin verilmektedir. Alt yapı hizmetleri maddi ve sosyal alt yapı olmak üzere iki kola ayrılmaktadır. Maddi alt yapı hizmetleri; telekominasyon, enerji, gaz boru hattı, atık toplama ve imhası, su ve kanalizasyon, bayındırlık, ulaşım, vb. alanlarda tanımlama yapmaktadır. Alt yapı hizmetleri başlığı altında alt yapı sistemleri bulunmaktadır. 

Alt yapı hizmetleri ifa edilirken her alan kendine özgü sisteme, personele ve teknik malzemeye ihtiyaç duymaktadır. Ülkelerin refah seviyeleri belirlenirken kriterlerden biri de alt yapı hizmetleri olmaktadır. Maddi alt yapı hizmetleri vatandaşların hayatlarını doğrudan etkilemektedir. Dolayısıyla herhangi bir aksilik durumunda yaşam kalitesini düşürecek hüviyettedirler.

Alt yapı sistemleri vatandaşa sunulan hizmetin çeşidine göre değişmektedir. Nüfus yoğunluğu fazla olan bölgelerde daha komplike sistemlere ihtiyaç vardır. Bu komplike sistemler kentsel hava, su ve toprak kirliliğini denetleyerek toplum sağlığını da korumaktadır. Kentsel su kirliliğinin denetimi diğer iki maddeye oranla daha elzemdir. Nitekim kanalizasyon sistemleri şehirlerin su kirliliğini ortadan kaldırmaya yönelik çalışmaktadırlar. Kanalizasyon sistemleri kendi aralarında ikiye ayrılmaktadır. İlk misyonları atıkların su ile yer altında inmesi ve orada işlem göreceği yere gönderilmesidir. İkincil görevleri ise yer üstünde normalin dışında gerçekleşen sıvı artışlarının tahliyesini sağlamaktadır. Sıvı tahliyesi rögar kapakları sayesinde olmaktadır. 

Kanalizasyon Ve Rögar Kapaklarının Kullanılması

Kanalizasyon sisteminin yer üstünde kalan kısmını rögar kapağı oluşturmaktadır. Rögar kapakları genelde demir döküm olarak yuvarlak bir biçimde üretilmektedirler. Yuvarlak olmalarının sökülüp takılırken kendi logar ağzından içeri düşmemeleri içindir. Kare ya da dikdörtgen bir geometrik şekle sahip olsalardı kendi eksenlerinde çevrilmeleri halinde logar içerisine düşmelerine sebebiyet verirdi. Bir rögar kapakları rögar açıklığının üzerine kapak oluşturulabilen bir döküm levhadır. Şehirlerin alt yapı çalışmaları kamuya aittir. 

Ancak alt yapı malzemelerini özel firmalar üretmektedir. Bu firmalar genellikle sanayi bölgelerinde konumlanmayı tercih ederler. Sanayi yerleşimlerinin kendine özel alt yapı sistemlerini ve kamu hizmeti gerekli malzemeleri tedarik etmektedirler. Ülkemizde anormal olmayan yağış gibi beklenmeyen doğal afetler için kanalizasyon sitemlerinin zorladığını görmekteyiz. Bu sebeple yerüstü kanalizasyon sistemin geliştirmek amacıyla rögar kapağı üreten özel firmalar bulunmaktadır.

Karakoydrenaj.com ile ulaşabileceğiniz rögar kapağı ürünleri, bakanlığın kararlaştırdığı güvenlik protokollerine uymak kaydıyla üretim yapmaktadırlar. Üretimlerinde filtreleme sistemlerini kullanmaktadırlar. Nitekim kanalizasyon sistemine şehrin katı atıklarının karışmasını engellemektedirler. Elbette üretim kaliteleri arasında farklılıklar bulunmaktadırlar. Bu sebeple rögar kapağı fiyatları firmaların kullandıkları materyallerin kalitesine göre değişkenlik göstermektedirler. Açık alan sıvı tahliyesini rögar kapağı haricinde materyaller ile de sağlanmaktadır. Bu sistemler yer tipine, yerin eğimine, bölgenin büyüklüğüne göre kullanılmaktadır. Bölge büyüklüğüne göre sayısı değişmekle birlikte açık alan süzgeci olaraktan adlandırılan drenaj kanalları kullanılmaktadır. 

Ev Tipi Kullanımları

Bu kanalların basit prototipini evlerimizde görebilmekteyiz. Balkon, banyo süzgeci de drenaj kanallarının küçültülmüş halleridir. Drenaj kanallarının üretiminde kullanılan materyaller değişmektedir. Bunlar döküm, plastik ve polimer olmak üzere üçe ayrılmaktadır. Kentsel kullanım için rögar kapağı yapımında kullanılan çelik döküm drenaj kanalları içinde kullanılmaktadır. Döküm üretim daha uzun ömürlü ve fiziksel darbelere karşı dayanıklı olması sağlamaktadır. Ancak dış etkenlerden uzak yapılarda genellikle plastik drenaj kanalları kullanılmaktadır. 

Plastik drenaj kanallarının maliyeti diğer türevlerine nazaran azdır. Kolay taşınabilir ve monte edilebilir olmaları zamandan ve nakitten kazanç sağlamaktadır. Ülkemizde alt yapı sorunları hala tam anlamıyla çözülememiştir. Ancak sorumlu bakanlıkların ve özel firmaların Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları ile yakın dönemde çözülmesi beklenmektedir.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co