Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Kardeş İlçemiz Diyarbakır Sur Antalya’daydı

Kardeş İlçemiz Diyarbakır Sur Antalya’daydı
19 Nisan 2019 - 16:35
banner

Kardeş İlçemiz Diyarbakır Sur Antalya’daydı

Antalya Valisi Münir Karaloğlu önderliğinde ve Antalya İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen’in yönetiminde ülkemizin 2023 Tarım Vizyonuna hizmet etmek için hazırlanan “Gelin Kardeş Olalım” projesinin kardeş buluşmaları devam ediyor.

Proje kapsamında Gazipaşa ilçesi ile kardeş olan Diyarbakır İli Sur ilçesinden Sur İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile kadın çiftçiler girişimcilerden oluşan heyet dört gün boyunca ilimizi ziyarette bulundu.

Sur heyeti Gazipaşa İlçe Tarım ve Orman Müdürü Nazan Durak Özçelik ve personeli eşliğinde teorik ve uygulamalı eğitimlerle birlikte teknik gezileri içeren üç günlük eğitim programına katıldı.

Heyete birinci gün ilçenin genel tanıtımı yapılarak örtü altı sebze yetiştiriciliği, tropik bitkiler hakkında teorik bilgi verildikten sonra kurum ziyaretleri sera işletme tesisi ziyaret edildi. Sur heyetine eğitimin ikinci gününde örtü altı yetiştiricilik muz işletmeleri ziyaret ederek bu ürünlerin yetiştiriciliği ve biyolojik ve biyoteknik mücadele konularında bilgi verildi. Heyet programın son gününde de Antalya İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen’i ziyaret etti.

Sur’lu üreticileri ağırlayan Mustafa Özen “Gelin Kardeş Olalım Projesi, Antalya İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerimizle kardeş olan ilçeler arasında kurulan karşılıklı bilgi alışverişi ve ortak çalışmalara dayanan bir ortaklık projesidir. Antalya olarak amacımız, ülkemizin değişik illerinden kardeşlik protokolü düzenlediğimiz 18 ilçe ile bilgi, teknoloji ve deneyim transferi yapmak ve ortak projeler uygulamaktır. Antalya’mızda özellikle yaş meyve-sebze üretimi, seracılık, tropik bitkiler, turunçgil yetiştiriciliği,  süs bitkileri, mantar üretimi ile ihracatta oluşan bilgi sermayesinin ülkemizin geri kalan bölgeleriyle paylaşarak sosyal ve ülkesel sorumluluklarımızı yerine getirmek istiyoruz. İlimize hoş geldiniz, sefalar verdiniz. Siz kardeşlerimizi ağırlamaktan onur duyuyoruz” dedi.

Kardeş ilçemiz Sur heyeti İl Müdürü Mustafa Özen ile hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Expo Antalya İlimizi  ziyaret ederek ilimizden ayrıldı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co