Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Kepez’de amatör denizcilik eğitimi

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI CAHİT TURHAN’IN TALİMATLARIYLA ÜLKE GENELİNDE BAŞLATILAN ‘HEDEF 2023 BİR MİLYON AMATÖR DENİZCİ PROJESİ’NE KEPEZ BELEDİYESİ DE DESTEK VERDİ.

Kepez’de amatör denizcilik eğitimi
18 Aralık 2018 - 12:12
banner

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’ın talimatlarıyla ülke genelinde başlatılan ‘Hedef 2023 Bir Milyon Amatör Denizci Projesi’ne Kepez Belediyesi de destek verdi.

Ülke genelinde 2023’e kadar 1 milyon vatandaşa denizcilik kültürünü aşılamayı amaçlayan proje kapsamında, Antalya Liman Başkanlığı ile Kepez Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle amatör denizcilik eğitimi düzenlendi. Kepez Belediyesi meclis salonunda 2 ayrı oturumda gerçekleştirilen eğitimlere 154 belediye personeli katıldı. Eğitim seminerinin açılış konuşmasını yapan Kepez Belediyesi Başkan Vekili Serhat Demir, denize kıyısı olmayan Kepez’de denizciliğe meraklı bu kadar kişinin olmasını memnuniyet verici olarak niteledi.

Hedef; 1 milyon denizci

Antalya Liman Başkanı Erdoğan Bayram da Türkiye’nin üç tarafının denizlerle çevrili olmasına rağmen ülkemizde amatör denizcilik belgesine sahip 210 bin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunu vurguladı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının 2023 vizyon projelerinden biri olan Amatör Denizci eğitim ve belgelendirmede hedefi; 1 milyona çıkarttıklarını belirten Bayram, “Buradaki hedefimiz insanların yüzünü denize çevirerek, ufkun ötesini görmelerini sağlamak. 1929 yılında Atatürk’ün sözlerinde ifade etmiş olduğu ‘Denizci Millet, Denizci Ülke’ sloganından yola çıktık. Her ne kadar Kepez’de deniz olmasa da Antalya bu kadar güzel kıyılara sahip bir kent. Amatör denizci sayısını ve insanların denizciliğe bakış açısını değiştirmek amacıyla bu eğitimleri ve sınavları yapıyoruz” dedi.

Amatör denizci belgesi

Kepez Belediyesi meclis salonunda 2 oturumda gerçekleştirilen eğitimleri Denizcilik Server Mühendisi Zafer Akyol verdi. Akyol, kursiyerlere tekne kısımları ve yönleri, gemi manevrası, pusula, seyir ve denizcilik terimlerini anlattı. Eğitimlerin ardından, düzenlenen sınavda başarılı olan kursiyerler Amatör Denizcilik Belgesi almaya hak kazandılar. Amatör Denizcilik Belgesi, 24 metreye kadar özel tekne kullanabilme hakkı sağlıyor.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co