Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kepez’de Ramazan bereketi

Kepez Belediyesi’nin Ramazan süresince 66 mahallede kurduğu iftar sofralarında 66 bin kişiye yemek dağıtıldı, etkinlik alanında yüz binler bir araya geldi.

Kepez’de Ramazan bereketi
22 Haziran 2017 - 16:25

Antalya Kepez Belediyesi’nin Ramazan ayı süresince Kepez İlçesine bağlı 66 mahallede kurduğu iftar sofralarında 66 bin kişiye yemek dağıtıldı, etkinlik alanında yüz binler bir araya geldi.

Kepez Belediyesi,Kepez  İlçesene bağlı 66 mahallede düzenlenen Ramazan ayı iftar sofralarında, ortalama bin kişiye yemek dağıtıldı. Çorba, pilav, tas kebabı, ekmek ve sudan oluşan iftar sofraları, sokaklara kuruldu. Her mahallede gezici araçlar anonslar yaparak ve bilboardlar asılarak, iftar soflarına davetler yapıldı. Kepez İlçesine bağlı her mahalledeki sofralarda, 2 hoca Kur’an-ı Kerim, Mevlidi Şerif ve sofra duaları okudu.

Ev ziyaretleri yapıldı

İftar yemekleri verilen 66 mahallede meclis üyeleri ve belediye bürokratlarıyla gezi yapan Antalya Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, hasta ve engellilerin tercih edildiği hanelere ziyaretler gerçekleştirdi. Kepez Belediyesin çeşitli yardımlarını bu hanelerde sunan Tütüncü, birebir ilişki kurduğu vatandaşların belediyesinden beklentilerini de öğrendi.

Tütüncü iftar sofralarında

Kepez İlçesinde,Her mahallede 4 ev ziyareti gerçekleştiren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile ekibi, sonrasında her iftar sofrasına katılım gösterdi. İftar yemeği öncesinde yaptığı konuşmalarda Ramazan ayının birlik ve beraberlik ayı olduğuna işaret eden Tütüncü, teravih namazı çıkışında da Ramazan şerbeti dağıtarak Ramazanın paylaşmayı gerektirdiğini ifade etti.

Hasan Doğan Stadı’ndaki geleneksel Kepez Belediyesi Ramazan Etkinlik Alanı, yüz binlerce Antalyalının buluşma noktası oldu. Çeşitli stantlarda yiyecek ve içeceklerin sunulduğu, yetişkinlere alışveriş yerlerinin olduğu, küçüklerin de lunaparkda eğlendiği bu alanda, en fazla ilgiyi konser alanları çekti. Hacivat- karagöz oyunu ile başlayan sahnedeki etkinliklerde, tasavvuf dinletileri, mehteran gösterisi, hemşehri derneklerinin özel geceleri, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Mmüziği konserleri yapıldı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al