Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Kol Germe Ameliyatı Nedir?

Kol Germe Ameliyatı Nedir?
18 Aralık 2019 - 12:22
banner

Kol Germe Ameliyatı Nedir?

Kol germe ameliyatı, pek çok kimsenin şikayetçi olduğu kol derisinin sarkması sorununun görsel etkilerinin ortadan kaldırılması için gerçekleştirilen operasyondur. Yaşlanmanın etkisiyle veya zayıflama sonrasında meydana gelen sarkmaların giderilmesi için bu yönteme başvurulup, son derece etkili sonuçlar elde edilebiliyor. Doç Dr. Tayfun Türkaslan; sıkça talep edilen bu uyguşama hakkında sık sorulan soruları bu yazımızda cevaplıyor.

Kol Germe Ameliyatı Nedir?

Kolun omuzla birleşen üst iç kısmının derisinde yaşlanma, hamilelik veya aşırı kilo alıp vermelere bağlı olarak gevşeme ve sarkmalar oluşabilir. Kolların kalın ve gergin derili olduğu durumlarda üst arka bölgeye liposuction yöntemi uygulanarak kollar inceltilebilir. Başlangıç safhasındaki deri gevşekliklerinde ise lazer lipoliz (slim lipo)0yöntemiyle hem deride gerginlik sağlanmakta hem de kolların inceltilmesi mümkün olabilmektedir.  

Kollarda, deri bolluklarının fazla olduğu hallerde fazla derilerin çıkarılması gerekmektedir. Bu durumda kolun iç kısmından koltuk altına doğru yapılacak kesilerle derinin gerilmesi istenen sonucu vermeyebilir. Deri bolluklarının miktarına göre koltuk altından başlayan ve kolun iç yüzünden dirseğe doğru inen izlerle ameliyatın uygulanması gerekmektedir. Kolların iç kısmında ve koltuk altında oluşan izlerin boyu, sarkmanın derecesi ile doğru orantılı seyretmektedir. 

İlginizi çekebilir: Kol germe ameliyatı fiyatları neler belirler ?

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyat öncesindeki değerlendirmelerde kolun iç ve arka kısmındaki yağ dokusunun boyutuna ve sarkıklığın derecesine dikkat edilmelidir. Ameliyat sonrası gelişecek yara izleri hakkında hastaya ayrıntılı bilgi verilmelidir. 

Kol germe ameliyatı, genel anestezi ile yapılabileceği gibi lokal anestezi uygulanarak da yapılabilmektedir. Kolun iç ve arka kısmındaki sarkık bölgede yapılan elips şeklindeki bir kesi ile sarkık deri ve fazla olan yağ dokusu eksize edilir (kesilip çıkarılır). Bu seansta, gerektiğinde kolun diğer bölgelerine de liposuction yapılabilir. Kesi yeri içten iki tabaka halinde dikilir. Ameliyat sonunda kollar yumuşak bir pansumanla sarılır ve ameliyattan birkaç saat sonra hasta evine gönderilebilir. 

Operasyon sonrası

Kol germe ameliyatı (Brachioplasty), tek başına yapılabildiği gibi diğer vücut germe ve kontur düzeltme ameliyatları (bacak germe, karın germe, meme küçültme veya büyütme) ile birlikte de uygulanabilmektedir. Hasta, ameliyat sonrası üç hafta süreyle özel kol korsesi kullanır. Bir hafta boyunca kol hareketlerini kısıtlaması istenir. Hastaya kollarını yüksekte tutması önerilir. Bunun dışında ayrıca dikkat edilmesi gereken bir husus yoktur.

Yara (kesi) izi, diğer ameliyatlarda olduğu gibi kol germe ameliyatı neticesinde de genişlik ve kabarıklık bakımından kişiler arasında farklılık gösterir. Ameliyat sonrası oluşan yara izlerini minimum seviyeye indirmek için, ameliyat bölgesine kortikosteroid içeren kremlerle masaj yapılması, gerektiğinde silikon yaprak uygulanması önerilir. Hasta seçimi doğru yapıldığı sürece kol germe ameliyatının neticeleri hem tedavi eden hekimi hem de tedavi olan hastayı mutlu kılacaktır.

Bu operasyonların tamamı ciddi tıbbi uygulamalardır. Kapsamı ne olursa olsun, uzmanlarca gerçekleştirilmeleri gerekir. Hastaların bu konuda dikkatli olması ve uzmanlardan destek alması son derece önemlidir. Ayrıca uygulama sonrasında gerekli muayenelerin de aksatılmaması gerekir.

Bilgi almak için;

Estetikport: https://www.estetikport.com/kol-germe-estetigi/

Tayfun Türkaslan: https://tayfunturkaslan.com/kol-germe-ameliyati-fiyatlari/

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuikinci el telefon” target=antalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline Psikologikinci el telefon” target=Megatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co