Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Nike-Bir Başarı Öyküsü

Nike-Bir Başarı Öyküsü
24 Ekim 2019 - 8:42
banner

Nike-Bir Başarı Öyküsü

Nike, kendisi de bir sporcu olan Phil Knight tarafından üretilen bir spor ayakkabıdır. Aslında Nike ayakkabının 1964 yılından başlayıp, günümüze kadar gelen farklı bir başarı hikayesi vardır. Yetenekli bir atletizmci olan Phil Knight’ın antronörü Bill Boverman, sporcusunun performansını artırmak ve daha iyi sonuçlar almak için çareler arar ve ayakkabı modellerini geliştirmeyi dener, fakat başarılı olamaz.

Bu arada öğrencisi Phil Knight, Finans bölümünü bitirir ve ayakkabı rekabeti üzerine bir ödev hazırlar. Bu pek dikkate alınmayınca, Japonyadan ayakkabılar getirtir. Bunları satmaya başlar. 1971 yılında, alt kısmı ızgara tipi çıkıntıları olan kendi ayakkabısını imal etti. Başlarda ünlü markalar Adidas ve Puma’ya rekabet etmek için çok uygun fiyata satılan Nike, ABD’de bu ayakkabıları giyerek  tam yedi kez rekor kıran Steve Prefontaine ile bir anda üne kavuşmuştur.

1979 yılında Nike Air serisiyle, tabanına verdiği yumuşak hava basıncı sayesinde, ayaklara rahatlık ve özgürlük sunarak, diğer rakipleri arasında daha güçlü bir rakip olduğunu ispatladı. Sağdan sola adım adım zafere koşan logosuyla da bugünkü haklı yerini aldı.

Nike Bayan Spor Ayakkabı Modelleri

Sporun sadece erkekler yönelik olmadığını ve kadınların da sporun her dalında başarılı olabileceğinin bilincinde olan Nike, birbirinden şık, zarif ve renkli modelleri ile, bayanların da gönlünde taht kurdu. https://www.sneaksup.com.tr/nike İnternet sitesi Nike modellerini sizlerin beğenisine sunuyor. 

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuikinci el telefon” target=antalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline Psikologikinci el telefon” target=Megatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co