Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Online Oyunlar

Online Oyunlar
25 Aralık 2018 - 4:27
banner

Online Oyunlar

Online oyun denilince akla ilk gelen yapımlar arasında şüphesiz metin 2 gelmektedir. 2005 yılında oyun dünyasına giriş yapan ve oyuncular tarafından oldukça çok sevilen yapım özellikle online oyun kategorisinde büyük rekorlar kırmıştır. Metin 2 birçok ülkede yıllarca en çok oynanan oyunlar listesinde zirvedeki yerini kimseye bırakmamıştır.

MMORPG türündeki oyun döneminin grafikleri açısından oyuncular tarafından sevilen ve sürükleyici görevleri ile kendine bağlayan yapımları arasında idi. 2005 yılında piyasaya çıkan ve 2006 yılında toplamda 17 farklı dilde oyunculara hizmet vermeye başlayan metin 2 2018 yılı itibariyle bile halen oynanabilen sayılı online oyunlar arasında yer almaktadır. Oyuna erişim tamamen ücretsiz, oyun içi satın almalar ise kendi içerisinde yer alan mağaza platformu üzerinden sağlanmaktadır. Dönemimizde popülerliğini yitirmiş olsa da uzun yıllar boyunca adından oldukça fazla şekilde gerek dünyada gerekse ülkemizde bahsettirmiştir. Son dönemlerin en popüler yapımları arasında şüphesi Battle royale oyunları yer almaktadır.

PUBG ile başlayan battle royale akımı Fortnite ile zirve yapmış ve iki oyun arasında kıyasıya mücadeleye sahne olmuştur. Dünyanın günümüzde en çok oynanan oyunları arasında yer alan bu tür özellikle online cephede en çok sevilen oyun halini de almıştır. Genel mantık olarak hayatta kalma mücadelesinin verildiği battle royale türü oyunlarda oyuncular diğer oyuncu ve botlara karşı yaşam mücadelesi vermektedir. PUBG ya da diğer bir deyiş ile PlayerUnknowns Battlegrounds olarak adlandırılan oyunun piyasaya çıkması ile başlayan fırtına Fortnite ile devam etti ve bu iki marka arasında kıyasıya bir mücadele başladı. Ücretli olan PUBG’nin aksine Fortnite oynaması tamamen ücretsiz bir oyundur. Ancak her iki oyunda da oyun içi satın alma seçenekleri bulunmaktadır. Dünya genelinde rekorlar kıran bu oyun türünün espor platformuna girmesi de pek uzun sürmedi. Oyuncular tarafından oldukça sevilen bu tür son dönemlerde farklı kategorilerdeki oyunların bile mod oluşturması ile gündemde. Yıllardır en çok oynanan online oyunlar arasında yer alan Counter Strike: Global Offensive geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu güncelleme ile oyun içerisinde Danger Zone adında bir battle royale modu dahil etmiştir.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co