Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Ssd Hosting’e Geçmenin Tam Zamanı

Ssd Hosting’e Geçmenin Tam Zamanı
15 Mart 2019 - 20:58

Ssd Hosting’e Geçmenin Tam Zamanı

Eski tip hostinge göre daha hızlı olan ssd hosting daha güvenilirdir. Pek çok şirket sahibi için hosting seçenekleri arasında fark gözetilmiyor. Ancak hard disk seçimi dikkat edilmesi gereken bir alt yapı seçimidir. Yanlış bir hosting seçmek ticari hayatınız açısından çok önemli bir zarar ortaya çıkarabilir. Genel olarak en az maliyeti alan hosting seçilir. Ancak seçtiğiniz hard disk yavaş olduğunda ticari çalışmalarınızdan zarar etmeniz kaçınılmaz oluyor. Yavaş hostingler müşterilerin hoşnutsuzluğuna neden olabilir. Firmanız bu durumdan çok fazla zarar görebilir.

Eski Tip Hard Diskler mi SSD mi?

Dönen diskler olarak bilinen eski tip hard diskler, 1960’lı yıllarda çıkan modelleri ile nerede ise aynıdır. Yapılan değişiklikler ile 3,5 inçlik bir hard diskin 8 TB veri saklayabilir hale geldiği biliniyor. Bu tip hard diskler ticari amaçlar için ortaya çıkan veri yoğunluğunda kullanılabilir. Ancak host için iyi gibi görünen bu durum web siteleri için çok iyi bir durum olmuyor. Hard diskler performans anlamında diske veri yazma ve diskten veri okuma hızlarına göre sınıflandırılıyor. Eski hard diskler gibi dönen parçaları bulunmayan ssd hosting yüzde 100 elektronik olması ile çok daha hızlıdır. En yüksek eski tip modele karşılık ssd yüzlerce kat daha hızlıdır. Web siteniz için hızlı olanı tercih etmek çok avantajlı olacaktır.

Sıralamalarda Daha Üstte Yer Alabilirsiniz

Bir web sitesi için sıralamalarda en üstte yer almak çok önemlidir. Google algoritmaları yükleme sürelerini de bu sıralamaları yaparken kullanılıyor. Çünkü hızlı bir web sitesi iyi bir kullanıcı deneyimi sunar. Web sitenizin yoğun bir trafiği var ise web sitenizi hızlandırmak için farklı yollar kullanabilirsiniz.

Detaylı bilgi için: https://www.ttshosting.com.tr/ssd-vds-sunucu.html

Daha Fazla Müşteri Kazanabilirsiniz

Online satış yapan bir web sitesine sahip iseniz takip etmeniz gerekli olan alışveriş sepeti bulunur. Uzun siparişler, karmaşık işlemler ya da güvensiz sipariş sayfaları sipariş iptaline neden olabiliyor. Bunun yanında sayfanın yüklenme hızı da alışveriş sepetinin iptal olmasına neden olabilir. Binlerce alternatifin olduğu bir dünya da birkaç saniyelik gecikme bile çok müşteri kaybettirir. Uzmanlar pek çok ücretsiz araç ile sayfa yüklenme hızınızı kontrol edebileceğinizi söylüyor. Bu şekilde sorularınıza çözümler bulabilirsiniz.

Daha Fazla Çalışma Süresi Elde Edilebilir

Mekanik cihazlar hareketli olduğu için çok fazla hareket ettiklerinde çok fazla ısınırlar. Bu nedenle yapılan işlemlerde yüzde 2 ile 3 arasında aksaklıklar görülebilir. Ancak ssd hosting kullanıcılarında bu oran yüzde 0,3 civarındadır. Düşük maliyetli hard diskler ile kaliteli bir alt yapı olmuyor. Hem kaliteli bir alt yapı elde etmek, hem de güvenilirlik açısından ssd iyi bir seçim olacaktır.

Çevre Dostu Kullanımlar

Son derece çevre dostu olan ssd hosting 1,19 watt enerji tüketir. Bu rakamlar eski tip hard diskler ile kıyaslandığında beş kat daha verimli çalıştığını görebilirsiniz. Bunu tek bir disk olarak düşündüğünüzde çok önemli bir tasarruf gibi gelmeyebilir. Ancak on binlerce diskin olduğu bir veri merkezi için ciddi anlamda fark yaratacaktır.

Detaylı bilgi için: https://www.ttshosting.com.tr/

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - toptan gömlek - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr