Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Tüfekle vurulan kedi 9 saçmaya rağmen hayata tutundu

ANTALYA’NIN MANAVGAT İLÇESİNDE YÜZÜNDEN VURULMUŞ HALDE BULUNAN VE MANAVGAT BELEDİYESİ HAYVAN BARINAĞINDA YAPILAN AMELİYATLA VÜCUDUNDAN 9 SAÇMA ÇIKARILAN KEDİ HAYATA TUTUNDU. BARINAĞA GELDİĞİNDE YAŞAMASINA İMKANSIZ GÖZÜYLE BAKILAN KEDİYE UMUT İSMİNİ VEREN BARINAK GÖREVLİLERİ SICAK BİR YUVA ARAMAYA BAŞLADI.

Tüfekle vurulan kedi 9 saçmaya rağmen hayata tutundu
18 Aralık 2018 - 12:10

Antalya’nın Manavgat ilçesinde yüzünden vurulmuş halde bulunan ve Manavgat Belediyesi Hayvan Barınağında yapılan ameliyatla vücudundan 9 saçma çıkarılan kedi hayata tutundu. Barınağa geldiğinde yaşamasına imkansız gözüyle bakılan kediye Umut ismini veren barınak görevlileri sıcak bir yuva aramaya başladı.

Edinilen bilgiye göre, 2 Aralık Pazar günü bir ihbarı değerlendiren Manavgat Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Barındırma ve Bakım Merkezi görevlileri, olay yerine geldiğinde kanlar içerisinde can çekişen bir kedi ile karşılaştı. Yüzünden yaralandığı belirlenen kedi barınağa getirilerek ameliyata alındı. Talihsiz kedinin gözünün altından 9 adet saçma çıkarıldı. 15 gündür barınakta tedavi altında bulunan ve barınak görevlileri tarafından Umut ismi verilen kedi, yüzündeki yaranın da kapanmasıyla sağlığına kavuştu. Kedi için sıcak bir yuva aranmaya başlandı.

Umut barınağa getirildiğinde durumunun iç açıcı olmadığını belirten Manavgat Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Barındırma ve Bakım Merkezinde görevli veteriner hekim, “Umut tüfekle vurulmuş ve yüzü parçalanmış halde geldi. Yaptığımız operasyonla hayata tutundu. Şimdi kendisini sahiplenecek sıcak bir yuva arıyoruz” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat