Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Turist kafilesi belediye işçileriyle çöp topladı

ANTALYA’NIN GAZİPAŞA İLÇESİ GÜNEY MAHALLESİ’NDE BULUNAN KRAL KOYU’NU GÜNÜBİRLİK GEZMEYE GELEN TURİSTLER, BÖLGEDE TEMİZLİK YAPAN BELEDİYE İŞÇİLERİNİ GÖRÜNCE ONLARA YARDIM EDEREK ÇÖP TOPLAMAYA BAŞLADI. LİTVANYALI YAKLAŞIK 20 TURİST, ELLERİNE ELDİVEN GİYDİ VE SAHİLE ATILMIŞ ÇÖPLERİ TOPLAYARAK ÇÖP POŞETLERİNE KOYDU.

Turist kafilesi belediye işçileriyle çöp topladı
07 Ağustos 2017 - 15:32
banner

Antalya’nın Gazipaşa ilçesi Güney Mahallesi’nde bulunan Kral Koyu’nu günübirlik gezmeye gelen turistler, bölgede temizlik yapan belediye işçilerini görünce onlara yardım ederek çöp toplamaya başladı. Litvanyalı yaklaşık 20 turist, ellerine eldiven giydi ve sahile atılmış çöpleri toplayarak çöp poşetlerine koydu.

Temizlik işçileriyle sahilde temizlik yapan Gazipaşa Belediye Başkan Yardımcısı Adem Kaya, sürpriz bir şekilde kendilerine yardıma gelen turistleri görünce ne diyeceğini bilemedi. Turistlere duyarlılığından doyalı teşekkür eden Kaya, “Burası Gazipaşa’mızın gizli, saklanmış doğal güzelliklerinden birisi. Delik Deniz ya da Kral Koyu diye adlandırdığımız yer. Doğal, tertemiz bir güzellik. Denizi çok güzel, burada turkuvaz renkleri görebiliyoruz. Burası bu yıl yaklaşık 1500 turisti ağırladı. Bizim belki de görmediğimiz, bilmediğimiz bir yeri farklı bölgelerden gelen insanlar, dışarıdan gelen insanlar ziyaret etti. Buradaki en büyük problemimiz buraya gelen halkımızın burayı pis bırakması. Gazipaşa Belediyesi olarak burada belirli aralıklarla temizlik yapıyoruz. Bu günkü temizliğimize Litvanya’dan gelen bir turist kafilesi eşlik etti. Bizim doğaya verdiğimiz önemi çok beğendiler ve bize yardım etmek istediler. Beraber bu güzel koyu temizledik. Halkımızdan beklediğimiz nasıl buluyorlarsa öyle bıraksınlar. Geriye kirli bir doğa değil tertemiz bir doğa bıraksınlar. Bizim bir yüzümüzdür burası” dedi.

Litvanyalı turistleri ilçeye getiren Labas Tour sahibi Mustafa Erkut, Kral Koyu’na bu yıl 42. kez geldiklerini söyledi. Kral Koyu’nu misafirlerinin çok beğendiğini dile getiren Erkut, “Şimdiye kadar bin 500’e yakın kişiyi buraya getirdik. Sezon sonuna kadar tahmin ettiğimiz rakam 3 bin, 3 bin 500’ler olacak. İnsanlar burayı çok sevmekte, çünkü buranın doğasının başka bir yerde olmadığını söylüyorlar. Bizde böyle bir yeri onlara gösterdiğimiz için gurur duyuyoruz. Bugün çok güzel bir tesadüfle karşılaştık burada. Gazipaşa Belediyemiz buraya temizlik ekibini göndermiş, bizde onlara yardımda bulunduk. Turistlerimizle beraber bir mıntıka temizliği yaptık. Ne mutlu bizde eğer bu konuda destekte bulunabildiysek. Buraya gelen misafirlerimizin buraya biraz daha duyarlı olup, temiz tutarlarsa daha da iyi olacak. Çünkü böyle bir güzellik dünyanın hiçbir yerinde yok” diye konuştu.

Temizlik çalışmasına katılan Litvanyalı 44 yaşındaki Laima Bobreviciene, Kral Koyu’na bayıldıklarını söyleyerek, “Buraya Labas Tour’la ziyarete geldik. Son derece beğendik burayı, doğası harika. Buradaki tek sorun etraftaki çöpler. Bunların toplanmasına yardımda bulunduğumuz için çok mutluyuz. Tek tavsiyem buraya gelen insanlar burayı temiz bıraksınlar” dedi.

Litvanyalı 36 yaşındaki bir diğer turist Ingriba Brujınskiene ise, “Buraya ilk defa geliyorum. Çok tuhafıma giden şey burada hiç kimsenin olmaması. Gizli bir yere geldiğimi düşünüyorum ve maalesef dikkatimi çeken diğer şeyde buradaki etraftaki çöplerdi. Biz de elimizden geleni yaptık ve temizlenmesine yardımcı olduk. Buraya bir daha geleceğim, çünkü bir seferlik yetmez. Bir daha geldiğimde burayı temiz bulmak istiyorum” diye konuştu.

Kral Koyu’nda yüzen ve karpuz keyfi yapan Litvanyalı turistler daha sonra bölgede bulanan ve kazı çalışması yapılan Antiocheia Ad Cragum antik kentini gezerek bilgi aldı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -