Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Web Siteleri ve Güvenlik

Web Siteleri ve Güvenlik
23 Ocak 2019 - 13:36
banner

Web Siteleri ve Güvenlik

Web sitelerinin her geçen gün yaygınlaşması, farklı amaçlarla farklı web sitelerinin açılması, bu web sitelerine gelen trafik ve kullanıcı sayısının da artması ile beraber bu adeta köpek balıklarına denizde kan kokusu gelmesi gibi hacking yapan kişileri de bu web sitelerine çekmektedir.

Hacking Nedir?

Bu işlem kendisini hacker olarak nitelendiren kişilerin güvenlik ve ya güvenliksiz internet ağlarına ve yerel ağlara izinleri dışında giren yada güvenlik duvarlarını girmek amacıyla zorlayan kişilere verilen addır. Günümüzde her ne kadar hacker kavramı olumsuz bir kavram gibi kullanılsa da aslında tarihte ilk bilgisayar ve internet ağının kurulması esnasında bu işe gönül vermiş tabiri caiz ise geek kulüplerinin kendilerine verdikleri isimdir. Aslında hacker ilk çıkışı bilgisayar programcılığı ve ağ ortamına çok meraklı kişilere verilen isimdir. Bu kişiler o tarihlerde kulüpler kurar ve oralarda görüşürlerdi. Günümüzde ise bunun için daha farklı yollar kullanılmaktadır.

Forumlar Yeni Kulüpler Oldu

Günümüzde ise özellikle 2000 sonrası yaygınlaşan bir farklı bir kulüp mantığı bulunmaktadır. İnternet ortamının yaygınlaşması ile beraber öncelikle bloglar daha sonra ise 2000 yıllarından sonra forum mantığı yerleşmeye başladı. İnsanlara sadece okumak yada araştırmak yetmiyordu. İnsanlar etkileşim kurmak istiyordu. Bu sebeple de kurulan forumlarda bir araya geliyor fikir alışverişinde bulunuyorlardı. Bu sistem internet dünyasının gelişmesin de de ciddi bir rol oynamıştır. Bu karşılıklı etkileşimler ve fikir alışverişleri internet ortamının her geçen gün daha da hızlı gelişmesine ve büyümesine sebep olmuştur.

Yeni Birleşme Noktası Siberozelharekat

Yeni kurulan bir forum olan siberozelharekat.com internet dünyası ve web alemi adına bir çok farklı güvenlik sorunu, geliştirme ve ar-ge bölümleri ile çözüm getirmek adına kurulmuş kaliteli bir forumdur. Belli bir bilgi birikim ve dağarcığına sahip kişilere hitap eden bu forumda yeni gelen ve öğrenmek isteyen kişiler ede her zaman yardımcı olunmaktadır. Webmaster, blogger, hacker gibi farklı işler icra edilse de artık günümüzde herkesin internet güvenliğini öğrenmesi ve kendisini korumaya alması gerekmektedir.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuikinci el telefon” target=antalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline Psikologikinci el telefon” target=Megatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co