Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Yürüyüş Ayakkabısı Seçimi

Yürüyüş Ayakkabısı Seçimi
11 Mart 2019 - 20:47
banner

Yürüyüş Ayakkabısı Seçimi

Yürüyüş hemen her yaşta kişinin en sevdiği en çok tercih ettiği spor dalı, egzersiz türlerinden biri halindedir. Yürüyüş deyip geçmemek adına yürüyüş ayakkabısı alınırken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. İyi bir yürüme ayakkabısında mutlaka emicilik faktörü ve ayağı yastıklaması yani tabandan yüksekliği önem taşır. Böylelikle ağırlık ayaklara verilmez ve yapılan yürüyüş de kaliteli olur.
İyi bir yürüyüş ayakkabısı iç astarı da kaliteli olmalıdır ki, ayağın yara olması böylelikle engellenir. Parmak rahatlığı son derece önemlidir. Parmakların doğal biçimi asla bozulmamalıdır. Parmaklar rahat hareket etmelidir. Yürüyüş ayakkabısı yaz ve kış olmak üzere mevsimsel çeşitlerdedir. Her ne mevsimde giyilirse giyilsin su geçirmeme özelliği olmazsa olmazdır.

Yürüyüş Ayakkabısında Boy Faktörü

Ayakkabı kesinlikle ayağı kavramalıdır. Ancak sıkma gibi bir durum kesinlikle olmamalıdır. Yürüyüş yapıldıkça ayak şişme durumu yaşandığından yanlış bir ayakkabı seçimi günü bitirmek adına imkansızlaşabilir.

Bir yürüyüş ayakkabısı alçak topuklu ve esnek olmalıdır. Parmaklar rahat hareket etmelidir. Hafif bir ayakkabı olmalıdır. Ayakların nefes alma özelliği önemlidir. Esneklik payı ve suya dayanıklılık önemli bir faktördür. Çeşitlilik adına en iyi adres ise https://www.lescon.com.tr/erkek-kosu-ayakkabisi/  dur.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co