Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

10 TL’lik fatura için 15 TL yol masrafı sona erdi

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ASAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, İLÇE MERKEZİNE UZAK BÖLGELERDE YAŞAYAN VATANDAŞIN İŞLEMLERİNİ DAHA HIZLI GERÇEKLEŞTİRMESİ VE YERİNDE HİZMET VERMESİ AMACIYLA ‘’MOBİL HİZMET ARACI’’ UYGULAMASINI BAŞLATTI. BİR ÇEŞİT GEZİCİ ŞUBE İLE UZAK MAHALLELERDEKİ VATANDAŞ İLÇE MERKEZİNE GİTMEDEN İŞLEMLERİNİ EN HIZLI ŞEKİLDE YAPABİLECEK.

10 TL’lik fatura için 15 TL yol masrafı sona erdi
02 Mayıs 2018 - 13:16

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, ilçe merkezine uzak bölgelerde yaşayan vatandaşın işlemlerini daha hızlı gerçekleştirmesi ve yerinde hizmet vermesi amacıyla ‘’Mobil Hizmet Aracı’’ uygulamasını başlattı. Bir çeşit gezici şube ile uzak mahallelerdeki vatandaş ilçe merkezine gitmeden işlemlerini en hızlı şekilde yapabilecek.

Mobil hizmet araçları Gezici şube gibi çalışıyor

ASAT Genel Müdürlüğü Mobil Hizmet Araçları, içerisinde ki teknik donanım ve mevcut personeli ile adeta gezici bir ASAT şubesi gibi çalışıyor. İlk etapta 2 ‘Mobil Hizmet Aracı’nın dahil edildiği uygulamada, araç içerisinde 1 tahsilat veznesi ve 1 abone veznesi olarak iki personel bulunuyor. Ayrıca 2 dizüstü bilgisayar, 1 nokta vuruşlu yazıcı, 1 tarayıcı – fotokopi özellikli lazer yazıcı ve pos cihazı bulunan Mobil Hizmet Araçları tam bir sabit vezne görevini yerine getirebilecek düzeyde hizmet veriyor. Modem ile cep telefonunun kapsama alanında olan bütün noktalarda çalışabilecek durumdaki araçlarda güvenliği sağlamak için 1 adet kamera ve kayıt cihazı ile çelik para kasası da bulunuyor.

10 TL’lik Fatura İçin 15 TL’lik yol masrafına son

Mobil Hizmet Aracı ile ilk uygulama geçtiğimiz hafta Korkuteli Küçükköy Mahallesi’nde yapıldı. Uzak mahallelerden merkez veznelere gelmekte zorluk çeken vatandaşlara su tahsilatı, yeni abone başvurusu, abone devir, abone iptali gibi konularda hizmet veren ASAT, vatandaşların şikayet ve taleplerini de online olarak merkeze bildiriyor. Uygulamadan faydalanan Küçükköy Mahalle Muhtarı Hasan Kır, mahallelilerin bu uygulamadan önce abone ve tahsilat işlemleri için ilçe merkezine gitmek zorunda kaldıklarını belirterek bu durumun hem maddi, hem de zaman açısından kayıp olduğuna dikkat çekti. Kır, “Bazen 10 TL’lik faturayı ödemek için 15 TL yol masrafı yapıyoruz. Artık ayağımıza kadar gelen gezici şubeler sayesinde işlemlerimizi kolayca yapabileceğimiz için çok mutluyuz” dedi.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bayan Deri Ceket Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Abiye Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Tunik Gömlek
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Triko Kazak Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Tektaş Pırlanta Yüzük
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Setüstü Ocak Seçenekleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kadın İç Giyim
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Far Paleti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Cartier Panthere

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al