Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

21 bin 765 bitki ve çiçek gün sayıyor

MURATPAŞA BELEDİYESİ; ERMENEK MAHALLESİ’NDEKİ 35 DÖNÜMLÜK BİR ALANDA KURULU PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ ÜRETİM TESİSİ İÇİNDEKİ SERALARINDA, BAHAR VE YAZ MEVSİMİNDE PARKLARA DİKECEĞİ 21 BİN 765 ADET BİTKİ VE MEVSİMLİK ÇİÇEĞİ DE ÖZENLE YETİŞTİRİYOR.

21 bin 765 bitki ve çiçek gün sayıyor
31 Mart 2018 - 11:44
banner

Muratpaşa Belediyesi; Ermenek Mahallesi’ndeki 35 dönümlük bir alanda kurulu Park ve Bahçeler Müdürlüğü Üretim Tesisi içindeki seralarında, bahar ve yaz mevsiminde parklara dikeceği 21 bin 765 adet bitki ve mevsimlik çiçeği yetiştiriyor. İtalyan teknolojisiyle donatılan Muratpaşa Belediyesi seralarında üretim, çelikleme ve tohumdan yetiştirme ile yapılıyor. Köklenmelerinin ardından saksılanacak olan bitki ve çiçekler daha sonra parklara dikilecek.

Muratpaşa Belediyesi yetiştirdiği fidan ve mevsimlik çiçekleri, Muratpaşa sakinleri ile de paylaşıyor. Gül, kaktüs, karanfil, telgraf çiçeği, westringa, acem halısı, mercan çiçeği, muhlenbergia, çıtır taflan, bahçe külü, alacalı zakkum ve crassula ovata çiçek ve bitkileri, Muratpaşa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Üretim Tesisleri’ndeki seralarda kökleniyor.

www.havadis07.com © 2017 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittir,lütfen kopyalamayınız. antalya haberSponsorlar: -fenomega - Leke kremi -instagram aylık oto beğeni - lohusa gecelikantalya duvar kağıdı

lohusa gecelik