Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

900 öğrencinin okul formaları Tütüncü’den

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 900 öğrenciye okul forması, Anadolu Oyuncak Müzesi gezisi, müzikli masallar dinletisi etkinliği ve kitap hediye etti.

900 öğrencinin okul formaları Tütüncü’den
02 Kasım 2017 - 13:40

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 900 öğrenciye okul forması, Anadolu Oyuncak Müzesi gezisi, müzikli masallar dinletisi etkinliği ve kitap hediye etti.

Kepez Belediyesi, 3 yıldır sürdürdüğü öğrencilere okul forması hediye edilmesi projesini Şehit Kazım Esmer İlkokulu’nda ve Ali Uyaroğlu Ortaokulu’nda devam ettirdi. Her iki okulda 900 öğrenciye yazlık ve kışlık okul forması hediye edildi. Şehit Kazım Esmer İlkokulu’nda düzenlenen okul forması dağıtım törenine Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Solak, okula ismi verilen şehit Kazım Esmer’in eşi Arzu Esmer, belediye bürokratları ile öğrencilerin aileleri katıldı.

Törende bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Solak, Kepez’de eğitim camiasının diğer il ve ilçelere göre şanslı olduğunu belirterek, “10 yıl önce Kepez’de derslik sayısı bin 500’dü. Şimdi derslik sayısı 2 bin 950 oldu. Yani 10 yılda bin 450 derslik yapıldı. Her bir dersliğin yapımında Başkan Hakan Tütüncü ve ekibinin emeği var. Sadece okul yapmakla kalmadı, okulların onarımı ve tadilatını da gerçekleştirdi” ifadelerini kullandı.

Son 3 yılda 11 bin adet okul forması

Daha sonra kürsüye gelen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de konuşmasında şunları kaydetti: “Şehre büyük işler, hizmetler yaparken, bir ayağımız hep okullarımızda oldu. Gün geçmiyor ki bir okulda olmayalım, gün geçmiyor ki eğitim, çocuklara ve geleceğimizle ilgili bir proje başlatmayalım. Son 3 yıldır farklı okullarımızda 11 bin adet okul formasını öğrencilerimize hediye ediyoruz. Bunu her yıl farklı okullarda yapıyoruz. Şehit Kazım Esmer İlkokulu’nda yazlık ve kışlık olmak üzere 800 adet okul formasını öğrencilerimize hediye ettik. Çocuklarımız güle güle giyinsinler.”

“Kepez’in tüm çocukları bizim çocuğumuz”

Okul binasının ve çevre düzenlemesinin yapımına destek verdiğini anımsatan Başkan Tütüncü, “Okulumuzun diğer ihtiyaçlarının karşılanmasında her zaman okul idaresinin yanında oldum, olmaya da devam edeceğim. Neden? Çünkü hemşehrilerimizin yavruları bizim yavrularımız demek. Evde bir tane yavrumuz var ama Kepez’in tüm çocukları bizim çocuklarımız. Onlara güzel bir gelecek armağan etmek için, onları şenlendirmek için ve onları mutlu kılmak için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz, yapacağız ve yapmaya da devam edeceğiz.”

Çocuklara müze ve masal hediyesi

Tütüncü, konuşmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Solak ve Arzu Esmer ile öğrencilere okul formalarını takdim etti. Başkan Hakan Tütüncü, okulun bazı sınıflarını ziyaret ederek, öğrencilere değerler eğitimi kitapları dağıttı. Tütüncü, okulun 800 öğrencisini, eski Dokuma Fabrikası yerleşkesinde açtıkları ve içerisinde 10 bin adet oyuncağın olduğu Anadolu Oyuncak Müzesi ziyareti ve müzikli masallar dinletisi etkinliği ile de ödüllendirdi.

Okula, bir vatan kahramanı olan Şehit Kazım Esmer’in ismi verildiğini anımsatan Tütüncü, “Rabbim şehidimizin şahadetini kabul eylesin. Rabbim onu cennetin en güzel köşelerine yerleştirsin” diyerek konuşmasını tamamladı.

Başkan Hakan Tütüncü daha sonra Çankaya Mahallesi’nde bulunan Ali Uyaroğlu İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen günün ikinci forma dağıtım etkinliğine katıldı. Ali Uyaroğlu İmam Hatip Ortaokulu’nda okuyan 100 öğrenciye de okul forması, Anadolu Oyuncak Müzesi gezisi ve müzikli masallar etkinliği hediye eden Tütüncü, “Bu hediyelerimiz çocuklarımızın mutlu olması için. Çünkü çocuklar mutlu olurlarsa daha başarılı olurlar” dedi.

Okul Müdürü Erdoğan Ünal da katkılarından dolayı Tütüncü’ye plaket takdim etti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat