Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

AK parti delege seçimleri tamamlandı

AK PARTİ ANTALYA İLÇE TEŞKİLATLARI KONGRE SÜRECİNİN İLK ADIMI OLAN DELEGE SEÇİMLERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ. PARTİ ÜYELERİNİN OY KULLANDIĞI DELEGE SEÇİMLERİNDE MAHALLE BAŞKANLARININ DA İÇERİSİNDE YER ALDIĞI KOMİSYONLAR KEMER İLÇESİ HARİÇ DELEGE SEÇİMLERİNİ TAMAMLANDI. PARTİ TEAMÜLLERİNE UYULMAYAN KEMER İLÇESİNDE İSE PARTİ YÖNETİMİNİN ÇOĞUNLUĞUNUN İSTİFASI SEBEBİYLE MÜNFESİH DURUMA DÜŞÜLDÜĞÜ VE SEÇİMLERİN YENİ YÖNETİMİN SEÇİLMESİNİN ARDINDAN İLERİ BİR TARİHTE YAPILACAĞI BİLDİRİLDİ.

AK parti delege seçimleri tamamlandı
23 Temmuz 2017 - 16:46

AK Parti Antalya ilçe teşkilatları kongre sürecinin ilk adımı olan delege seçimlerini gerçekleştirdi. Parti üyelerinin oy kullandığı delege seçimlerinde mahalle başkanlarının da içerisinde yer aldığı komisyonlar Kemer ilçesi hariç delege seçimlerini tamamlandı.

Parti teamüllerine uyulmayan Kemer ilçesinde ise parti yönetiminin çoğunluğunun istifası sebebiyle münfesih duruma düşüldüğü ve seçimlerin yeni yönetimin seçilmesinin ardından ileri bir tarihte yapılacağı bildirildi.

18 ilçede sorunsuz tamamlandı

Delege seçimleri nin 16 yıllık geçmişi bulunan AK Partinin teamüllerine uygun bir şekilde 18 ilçede sorunsuz yapıldığı , meclis üyeleri kadın ve gençlik kolları ana kademe yönetimleri, mahalle başkanları ve yönetimleri ile AK Partiye gönül veren üyelerin mahalle mahalle kurulan sandıklarda kullandıkları oylarla delegelerin belirlendiği bildirildi.

İlçelerde ki delege seçimlerini ilçe ilçe gezerek sandık başında takip eden AK Parti Antalya İl Başkanı Av. Rıza Sümer Kemer ilçesi hariç tüm ilçelerin seçimlerinin tamamlandığını belirterek parti üyelerinin katılımlarıyla Kemer hariç tüm ilçelerimizde delege seçimlerinin tamamladıklarını söyledi.

İlçelerde AK Partinin sancağını zirveye taşıyacak ilçe yönetimlerini seçecek delegelerin parti üyelerin katılımıyla demokratik şartlar içerisinde seçtiklerini hatırlatan Sümer, ancak Kemer ilçe teşkilatının delege seçimlerinde gerekli teamüllere uyulmadığı, gerekli hassasiyetin gösterilmediğinin tespit edildiğini, hemen konuyla ilgili araştırma başlatılarak genel merkezin bilgisi dahilinde Kemer’deki seçimleri iptal ettiklerini açıkladı. Kemer ilçe başkanlığında konuyla ilgili toplantı gerçekleştirdiklerini de hatırlatan İl Başkanı Sümer , toplantının ardından ilçe yönetiminin çoğunluğunun istifa ederek ilçe teşkilatının münfesih duruma düştüğünü kaydetti. Sümer, bu şartlarda Kemer ilçesinde delege seçimlerinin genel merkez tarafından belirlenecek yeni ilçe başkanının nezaretinde ilerleyen tarihlerde yenileneceği bilgisini paylaştı.

Sümer: ” Antalya’da yeni rekorlar kıracak kadro oluşturacağız”

Yeni atanacak olan yönetimin parti teamüllerine uygun bir şekilde delege seçimlerini yaparak ilçe kongresini gerçekleştireceğini söyleyen AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, ilçe kongreleri öncesi tüm ilçelerdeki delege seçimlerini İl Başkanı olarak yakından takip ettiğini söyledi.

Sümer şöyle devam etti. ” Parti kurallarımızın, demokratik şartların dışına çıkan disiplinsizliklere partimiz adına asla müsaade etmedik bundan sonrada etmeyiz. Kongrelerle birlikte AK Parti tazelenerek yoluna devam edecektir. Partimizin kaderi ile milletimizin kaderinin bütünleştiği bu dönemde milletin partisi olan AK Partimiz şahısların üzerine değil milletin çıkarı doğrultusunda belirlenecek kadrolar tarafından yönetilmiş ve yönetilmeye devam edecektir. Bu kadrolarla kurulan teşkilatımız AK Partimiz milletimizin bizlere emaneti olup, parti içi disiplinin bozulamayacağı Türkiye’deki tek sivil toplum kuruluşudur. Partimizin 2023 hedefleri için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde emin adımlarla kutlu yürüyüşümüze devam ediyoruz. İl ve ilçe teşkilatlarımızla birlikte Antalya’da gerçekleştireceğimiz kongreler ile Antalya’da yeni rekorlar kıracak bir kadronun oluşturulması için var gücümüzle çalışıyoruz” .

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al