Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

‘AKMEK Parlayan İnciler Sergisi’ne büyük ilgi

ANTALYA KEPEZ MESLEK EDİNDİRME KURSLARI (AKMEK), KURSİYERLERİ TARAFINDAN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNE ÖZEL HAZIRLANAN VE FARKLI NOKTALARDA SANATSEVERLERİN BEĞENİSİNE SUNULAN “AKMEK’TE PARLAYAN İNCİLER” KONULU RESİM SERGİSİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ.

‘AKMEK Parlayan İnciler Sergisi’ne büyük ilgi
27 Mart 2018 - 13:36

Antalya Kepez Meslek Edindirme Kursları (AKMEK), kursiyerleri tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel hazırlanan ve farklı noktalarda sanatseverlerin beğenisine sunulan “AKMEK’te Parlayan İnciler” konulu resim sergisi büyük ilgi gördü.

Kepez Belediyesi’nin ücretsiz meslek edindirme birimi olan AKMEK, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel açtığı resim sergileri ile sanatseverlerle buluşuyor. İlk olarak, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşan ve kadın dünyasını anlatan “AKMEK’te Parlayan İnciler” sergisinin ikinci durağı Agora Alışveriş Merkezi oldu. Agora Alışveriş Merkezi’nin fuaye alanında açılan ve Kepez Çocuk Orkestrasının konserleri ile bütünleşen sergi sanatseverlerin beğenisini topladı.

Kadının dünyası tuvallere yansıdı

AKMEK kursiyerlerinin 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel yaptığı kadın temalı resimlerin sanatseverlerle buluştuğu sergiler özellikle kadın sanatseverlerin ilgi odağı oldu. AKMEK kursiyerlerinin 70 adet tablosunda kadına şiddet, kadının toplumdaki yeri ve annelik kavramları tuvallere vurulan fırça darbeleri ile anlatıldı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, el emeği göz nuru bu eserleri tasarlayan kursiyerleri tebrik ederek, kadının toplumdaki yerinin çok önemli ve çok değerli olduğunu söyledi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al