Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

AKUT’tan cesedi bulunan kayıp müzisyen Metin Kor açıklaması

ANTALYA’DA 7 GÜNDÜR KAYIP OLAN VE BUGÜN ÖĞLE SAATLERİNDE AKUT TARAFINDAN KAYBOLDUĞU BÖLGEYE 350 METRE MESAFEDE CESEDİ BULUNAN MÜZİSYEN METİN KOR’UN CESEDİ JANDARMA OLAY YERİ İNCELEME EKİPLERİNİN ÇALIŞMASININ ARDINDAN BULUNDUĞU YERDEN ALINIP MORGA KALDIRILDI.

AKUT’tan cesedi bulunan kayıp müzisyen Metin Kor açıklaması
30 Haziran 2018 - 22:52

Antalya’da 7 gündür kayıp olan ve bugün öğle saatlerinde AKUT tarafından kaybolduğu bölgeye 350 metre mesafede cesedi bulunan müzisyen Metin Kor’un cesedi Jandarma Olay Yeri İnceleme ekiplerinin çalışmasının ardından bulunduğu yerden alınıp morga kaldırıldı.

İstanbul’dan 20 Haziran’da geldiği Kaş’ta bir gün konaklayan, daha sonra aracıyla kamp yapmak için Gömbe Yaylası’ndaki İkiz Göller mevkiine giderek çadır kuran müzisyen Metin Kor’dan (43) bir daha haber alınamadı. Kor’un bulunması için bölgede yapılan çalışmaların 7’nci gününde, kamp alanına yakın Subaşı Yaylası’nda AFAD ekipleri tarafından üzeri çıplak bir erkek cesedi bulundu. Yapılan incelemede cesedin Metin Kor’a ait olduğu kesinleşti. Metin Kor’un bir kayanın dibinde bulunduğu ve 8 metre yüksekteki kayalıklardan düşerek hayatını kaybettiği ihtimali üzerinde durulduğu belirtildi.

Kor’un kayalıklarda bulunan cesedi Jandarma Olay Yeri İnceleme ekiplerinin incelemesinin ardından bulunduğu yerden alınarak Antalya Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

AKUT’tan açıklama

AKUT tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada 21 Haziran 2018 Perşembe gününden bu yana kamp yapmak için gittiği Gömbe İkizgöller mevkiinde kaybolduğu bilgisi verilen 43 yaşındaki Metin Kor’un 30 Haziran 2018 günü saat 13.00 sıralarında cansız bedenine ulaşıldığı bildirildi.

Müzisyen Metin Kor’un kaybolduğu gün gelen ihbar telefonları ve bölgenin konumu ile çalışmaların geniş kapsamlı olması sebebiyle operasyon Kaş Kalkan ve Fethiye AKUT ekipleri ortaklığında gerçekleştirildiği hatırlatılan açıklamada çalışmaların başından bu yana ekiplerin operasyonu günlere göre paylaştığı, arama çalışmalarının büyük bir titizlikte gerçekleştirildiği kaydedildi. Çalışmaların koordinasyonu ve ekiplerin yönlendirilmesi ile saha çalışmalarının en güvenli şekilde yürütülmesi amacıyla AKUT Kaş Kalkan Ekip Lideri Bircan Tolunay ve Fethiye AKUT ekip lideri Fatih Işık birlikte hareket ettiği ve diğer ekipleri de çalışmalar için yönlendirdikleri bilgisi paylaşıldı.

30 Haziran Cumartesi günü arama çalışmalarının son aşaması olarak planlanan operasyona Fethiye AKUT ekibinden 7, Kaş Kalkan AKUT ekibinden 8, İHH Antalya ekibinden de 4 kişinin katıldığı kaydedilen açıklamada, operasyon süresince ekibin 5 gruba ayrılarak su kenarları, kayalıklar ve kar çukurlarında hem karadan hem de drone ile havadan arama çalışmaları gerçekleştirildiği ve Metin Kor’un cansız bedeninin saat 13.00 sıralarında kamp yerinin 350 metre uzağında bulunan yamaçtaki sarp kayalıklar üzerinde bulunduğu kaydedildi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr -ikinci el telefon

ikinci el telefon - takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat - nakliyat -instagram takipçi satın al