Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Alanya’da ATM dolandırıcılığına üç ayarı dilde afişli önlem

ANTALYA’NIN ALANYA İLÇESİNDE SON GÜNLERDE DOLANDIRICILIK OLAYLARININ ARTIŞ GÖSTERMESİ ÜZERİNE HAREKETE GEÇEN POLİS, TÜRKÇE, İNGİLİZCE VE RUSÇA OLARAK HAZIRLANAN UYARI BROŞÜRLERİNİ İLÇEDE BULUNAN BANKAMATİKLERE ASTI.

Alanya’da ATM dolandırıcılığına üç ayarı dilde afişli önlem
01 Kasım 2017 - 17:55
banner

Antalya’nın Alanya ilçesinde son günlerde dolandırıcılık olaylarının artış göstermesi üzerine harekete geçen polis; Türkçe, İngilizce ve Rusça olarak hazırlanan uyarı broşürlerini ilçede bulunan ATM’lere astı.

Alanya ilçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Büro Amirliği ekipleri, ilçedeki banka ATM’lere ve önlerinde meydana gelebilecek para dolandırıcılığı olaylarına karşı suçun önceden oluşmasını önlemek amacıyla çalışma başlattı. Ekipler, çalışma kapsamında Türkçe, İngilizce ve Rusça dillerde “Tanımadığınız şahıslardan yardım talep etmeyiniz. Banka görevlilerinden yardım isteyiniz. Kartınızı veya şifrenizi kimseye vermeyiniz” yazılı broşürleri ilçedeki ATM’lere astı.

Vatandaşlara da broşür dağıtan polis, “Kartınız ATM’ye sıkıştığında bulunduğunuz yerden ayrılmayınız. Banka kapalı veya şüpheli bir durum mevcutsa derhal 155 polis imdat hattını arayınız. Bankanızın müşteri hizmetlerini arayıp durumu bildirerek, hesap işlemlerinizi geçici olarak durdurunuz” uyarılarında da bulundu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co