Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

ALKÜ’de hedef geri dönüşüm ve sıfır atık

ALANYA ALAADDİN KEYKUBAT ÜNİVERSİTESİ’NDE (ALKÜ) HAYATA GEÇİRİLEN “GERİ DÖNÜŞÜM ATÖLYESİ”N DE ELDE EDİLEN ÜRÜNLERİN GELİRİ İLE İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE BURS DESTEĞİ VERİLECEK.

ALKÜ’de hedef geri dönüşüm ve sıfır atık
23 Eylül 2018 - 9:54
banner

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nde (ALKÜ) hayata geçirilen “Geri Dönüşüm Atölyesi”n de elde edilen ürünlerin geliri ile ihtiyaç sahibi öğrencilere burs desteği verilecek.

ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı’nın eşi Meryem Pınarbaşı önderliğinde hayata geçirilen “Geri Dönüşüm Atölyesi” birbirinden güzel ürünler vermeye başladı. Atölyede edilen ürünlerin geliri ile ihtiyaç sahibi öğrencilere burs desteği verilecek. Atık veya kullanılmış malzemelerden her türlü el işçiliği ile elde edilen ürünlerin imal edildiği üretim atölyesini ziyaret eden ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, ALKÜ’lü kadınların el emeği göz nuru ürünlerine hayran kaldı. Ziyareti sırasında imal edilen ürünler hakkında da bilgiler alan Rektör Pınarbaşı, “Tüketim çılgınlığın had safhaya ulaştığı dünyamızda atıklar dünyamız ve gelecek nesiller için tehlike arz etmeye başladı. Ne kadar az atık üretir, bu atıkları da çevreye atmak yerine ne kadar çok geri dönüşüm ile yeniden kullanıma sunarsak o kadar hayırlı ve iyi bir iş yapmış oluruz” dedi. Rektör Pınarbaşı, ziyareti sırasında artık gazetelerden imal edilmiş, kapı süsü olacak bir şapkayı da boyayarak personeline destek oldu.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Marshall Kulaklık Nedir?
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kadın Pantolon Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Erkek Eşofman Takımı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Erkek Bebek Takım
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kumlama Nasıl Yapılır?
ko cuce

www.havadis07.com © 2017 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittir,lütfen kopyalamayınız. antalya haberSponsorlar: -lohusam lohusa giyim -islami sözlükantalya rent a carinstagram aylık oto beğeni en yakın lastikçiantalya rent a car

Lohusam lohusa giyim