Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Anneleri ölen sincap yavrularına Bakanlık sahip çıktı

ANTALYA KORKUTELİ’NDE DKMP EKİPLERİNCE YAPILAN ARAZİ DENETİMLERİ SIRASINDA YIKILAN BİR AĞACIN ALTINDA ANNELERİ ÖLEN 5 SİNCAP YAVRUSUNA RASTLANDI. ÖKSÜZ KALAN 5 SİNCAP YAVRUSU 2’ŞER SAATTE BİR BESLENİP HAYATTA TUTULMAYA ÇALIŞILDI.

Anneleri ölen sincap yavrularına Bakanlık sahip çıktı
08 Mayıs 2018 - 10:56
banner

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü ekipleri Antalya Korkuteli’nde bir ağacın yıkılması neticesinde anneleri ölen sincap yavrularına sahip çıktı. Bakımları yapılan yavrular yeterli erginliğe ulaşınca tekrar ait oldukları tabii ortama bırakılacak.

Antalya Korkuteli’nde DKMP ekiplerince yapılan arazi denetimleri sırasında yıkılan bir ağacın altında anneleri ölen 5 sincap yavrusuna rastlandı. Öksüz kalan 5 sincap yavrusu, 2’şer saatte bir beslenip hayatta tutulmaya çalışıldı.

2 yavru öldü

Ancak, veteriner kontrolünden de geçirilen yavrulardan 2 tanesi çeşitli sağlık sebepleri neticesinde öldü. Bakımı yapılan diğer 3 yavru ise sağlıklı bir şekilde gelişimlerine devam ettiği bildirildi. Sincap yavrularının tabiatta yaşayabilecek erginliğe ulaştıklarında tekrar tabii hayat alanlarına bırakılacağı bildirildi.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Marshall Kulaklık Nedir?
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kadın Pantolon Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Erkek Eşofman Takımı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Erkek Bebek Takım
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kumlama Nasıl Yapılır?
ko cuce

www.havadis07.com © 2017 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittir,lütfen kopyalamayınız. antalya haberSponsorlar: -lohusam lohusa giyim -islami sözlükantalya rent a carinstagram aylık oto beğeni en yakın lastikçiantalya rent a car

Lohusam lohusa giyim