Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalya AKEV Üniversitesi eğitime başlıyor

Antalya AKEV Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayati Aktaş (sağda) ile AKEV Yönetim Kurulu Üyesi ve ATSO 13. Grup Meslek Komitesi Başkanı Bülent Erol (solda), ATSO Başkanı Davut Çetin’i (ortada) ziyaret etti.

Antalya AKEV Üniversitesi eğitime başlıyor
24 Temmuz 2017 - 12:24

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO) destekçisi olduğu Antalya AKEV Üniversitesi eğitim öğretime başlıyor. İlk yıl aralarında İnsani Bilimler, Sanat ve Tasarım, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin yer aldığı 12 bölümle eğitime başlayacak Antalya AKEV Üniversitesi ilk yıl 610 öğrenci kabul edecek.

Antalya AKEV Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayati Aktaş ile AKEV Yönetim Kurulu Üyesi ve ATSO 13. Grup Meslek Komitesi Başkanı Bülent Erol, ATSO Başkanı Davut Çetin’i ziyaret etti. ATSO Başkanı Davut Çetin’e AKEV Üniversitesi’nin çalışmaları hakkında bilgi veren Rektör Hayati Aktaş, “53 yılık geçmişi ile anaokulundan üniversiteye kadar çağdaş okullar yapmak, eğitim ve insanlığa hizmet etmek amacıyla kurulan Antalya Kültür ve Eğitim Vakfı (AKEV) Türkiye’nin en köklü özel öğretim kurumlarından birisi. Bu yıl AKEV Üniversitesi olarak eğitime başlamanın heyecanının yaşıyoruz. 12 bölüm ve 610 öğrenci ile eğitime başlayacağız. Antalyamıza ve ülkemize hayırlı olsun” dedi.

AKEV Üniversitesi’nin vakıfçılık anlayışı doğrultusunda ücret politikasını öğrenciler için özendirici bir oranda belirlediğini ifade eden Rektör Aktaş, temel amacın ticaret değil, topluma hizmet olduğunu kaydetti.

AKEV Üniversitesi’nin 2017 – 2018 eğitim yılında 4 fakülte ve 1 meslek yüksekokulu ile eğitime başlayacağını kaydeden Rektör Aktaş şöyle konuştu:

Antalya, bölge, ülke ve dünya analizleri sonucunda öğretim hizmetlerimizin çerçevesini belirledik. Hedefimiz 10 yıl içinde alanında örnek gösterilen, kurulduğu bölge ve toplum başta olmak üzere, tüm insanlığa ışık sunan gerçek bir Vakıf Üniversitesi olmak. İlk senemizde İnsani Bilimler Fakültesi Sosyoloji bölümü, Sanat ve Tasarım Fakültesi bünyesinde, Radyo, Sinema ve Televizyon, İletişim Tasarımı, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Geleneksel Türk El Sanatları bölümleri, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde İşletme, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi ve Meslek Yüksek Okulu bünyesinde, Adalet, Bankacılık ve Sigortacılık, Grafik Tasarımı, Sosyal Hizmetler, İnşaat Teknolojisi ve Mimari Restorasyon bölümlerimize öğrenci alacağız. Gelecek yıllarda üniversitemize yeni bölümler eklemek için çalışmalarımızı tamamladık. Hedefimiz 34 bölüm açmak. Beş bin öğrenciye eğitim verebilecek ortama sahibiz. Üniversitemizde anadilde eğitimin dışında öğrencilerimizin en az iki yabancı dil öğrenerek mezun olması temel ilkemizdir. Böylelikle gençlerimiz evrensel değerlere ve mesleğin gerektirdiği maksimum donanımla hayata atılacaktır. İş ve hayat içinde eğitim ve iş güvenceli eğitim, Antalya AKEV Üniversitesi’nin başlıca hedeflerimiz arasında.

Rektör Aktaş, Kadriye’deki kampüste öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak derslikler, kütüphane ve barınma imkanı bulunduğunu da belirtti.

Çetin: “AKEV, Antalya’nın eğitimde yüz akı olmuş markalarından biridir”

ATSO Başkanı Davut Çetin de, Antalya’nın üniversiteler kenti olmasını arzu ettiğini belirterek, Antalya AKEV Üniversitesi’nin eğitime başlayacak olmasından dolayı memnuniyet duyduğunu söyledi. AKEV’in Antalya eğitim yaşamında çok büyük hizmetleri bulunduğunu, yarım asırda binlerce öğrenci mezun ettiğini, bu öğrencilerden önemli bir bölümünün şu anda Antalya ekonomisi için değer yarattığını belirten Davut Çetin, “AKEV Antalya’nın eğitimde yüz akı olmuş markalarından biridir. Aynı başarıyı üniversitede göstereceğinden hiç şüphem yok. Antalya’da işdünyası ve üniversite işbirliği en çok üzerinde durduğumuz konulardan birisi. Zaten AKEV Üniversitesi bölümleri belirlenirken bölgenin ve ülkenin ihtiyaçları göz önünde bulundurulmuş. Gelecekte yeni açılacak bölümler için de bu hassasiyet ve ihtiyaçların dikkate alınacağına kuşkum yok. ATSO olarak her türlü işbirliğine ve katkıya hazırız” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat