Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Sürücüler bugün dikkat

Sürücüler bugün dikkat
11 Şubat 2020 - 8:43
banner

İçişleri Bakanlığı 2019 yılını “Yaya Öncelikli Trafik Yılı” ilan etti. “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla başlatılan bu yeni süreçte yaya öncelikli trafik için ekipler bilgilendiriliyor. Yaya geçidi cezası da caydırıcı oranda zamlandı. Yayaya yol vermeme cezası ücreti yüzde yüz artarken 11.02.2020 bugün içerisinde Sivil polislerinde katılımı ile Antalya il ve ilçelerin de yaya ya yol vermeyen sürücülere 488tl ceza yazacaklar ve direk adreslere gönderilecektir.

Geçtiğimiz ayda yapılan uygulamalarda Yayalara yol vermeyen sürücülere 488 lira para cezası uygulandı. Ekipler ayrıca, emniyet kemeri takmayanlara 108, cep telefonu kullananlara 235, kask takmayan motosiklet sürücülerine cezası uyguladı. Sürücülerin yaya geçidinden geçen yayalara yol verdikleri görülürken, cezaların çoğunluğunun cep telefonu kullanmaktan kaynaklandığı görülmüştü.

Editör: Adnan EMEKLİ

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Duvar kağıdı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kaliteli İslami Forum Sitesi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Deri Pantolon
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Diadermine
GÜNLÜK HABER AKIŞI
En İyi Çeviri Sitesi

www.havadis07.com © 2017 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittir,lütfen kopyalamayınız. antalya haberSponsorlar: -fenomega - Leke kremi -instagram aylık oto beğeni - lohusa gecelikantalya duvar kağıdı

lohusa gecelik