Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Sürücüler bugün dikkat

Sürücüler bugün dikkat
11 Şubat 2020 - 8:43
banner

İçişleri Bakanlığı 2019 yılını “Yaya Öncelikli Trafik Yılı” ilan etti. “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla başlatılan bu yeni süreçte yaya öncelikli trafik için ekipler bilgilendiriliyor. Yaya geçidi cezası da caydırıcı oranda zamlandı. Yayaya yol vermeme cezası ücreti yüzde yüz artarken 11.02.2020 bugün içerisinde Sivil polislerinde katılımı ile Antalya il ve ilçelerin de yaya ya yol vermeyen sürücülere 488tl ceza yazacaklar ve direk adreslere gönderilecektir.

Geçtiğimiz ayda yapılan uygulamalarda Yayalara yol vermeyen sürücülere 488 lira para cezası uygulandı. Ekipler ayrıca, emniyet kemeri takmayanlara 108, cep telefonu kullananlara 235, kask takmayan motosiklet sürücülerine cezası uyguladı. Sürücülerin yaya geçidinden geçen yayalara yol verdikleri görülürken, cezaların çoğunluğunun cep telefonu kullanmaktan kaynaklandığı görülmüştü.

Editör: Adnan EMEKLİ

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Korayspor Kargo İşlemleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Rusça Tercüme Sizlerle
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kadın Trençkot Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eskişehir Boşanma Avukatları
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Tek Taş Aşkın Tek Adresi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bluz Modelleri
ko cuce

www.havadis07.com © 2017 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittir,lütfen kopyalamayınız. antalya haberSponsorlar: -fenomega - instagram aylık oto beğeni - en yakın lastikçi - antalya rent a car