Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Antalya KHB’den 341 bilimsel yayın

ANTALYA KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ (KHB) GENEL SEKRETERİ UZM. DR. KEMAL KİRAZ, 2016 YILINDA ANTALYA KHB’YE BAĞLI SAĞLIK TESİSLERİNDE 303 DOKTOR VE ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ TARAFINDAN 341 BİLİMSEL YAYININ YAPILDIĞINI BİLDİRDİ.

Antalya KHB’den 341 bilimsel yayın
24 Temmuz 2017 - 11:42
banner

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği (KHB) Genel Sekreteri Uzm. Dr. Kemal Kiraz, 2016 yılında Antalya KHB’ye bağlı sağlık tesislerinde 303 doktor ve araştırma görevlisi tarafından 341 bilimsel yayının yapıldığını bildirdi.

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Kemal Kiraz, Antalya KHB bünyesinde 2 eğitim araştırma 13 devlet hastanesi ve 3 ağız ve diş sağlığı merkezimizin bulunduğunu bildirdi. Kiraz, sağlık tesislerinde halka sağlık hizmetleri sunmanın yanı sıra eğitim ve araştırma hastanelerinde tıbbi eğitimlerin de verilerek geleceğin donanımlı hekimlerinin yetiştirildiğini ifade etti. Eğitim kadrosu tarafından farklı branşlarda tıp dünyasına önemli katkılarda bulunan bilimsel yayınların ortaya konulduğunu belirten Kiraz, bu kapsamda, 2016 yılında Antalya KHB’ye bağlı sağlık tesisleri bünyesinde, 303 doktor ve araştırma görevlisinin katkı verdiği toplam 341 bilimsel yayın yapıldığını ifade etti.

Kiraz şöyle devam etti:

“Bu yayınlardan 192 tanesinin dünyanın en prestijli akademik veri tabanı olan Science Citation Index (SCI) ve SCI-E tarafından indekslenmiştir. Klinik çalışma alanında başı çeken Sağlık Bilimleri Üniversitesi Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi çatısı altında, 162 tanesi SCI ve SCI-E indeksli olmak üzere, geçtiğimiz yıl toplam 296 bilimsel yayın üretilmiştir. En çok yayın yapan branş baz alınarak bakıldığında, 39 bilimsel yayın ile tıbbi biyokimya ilk sırada, 31 bilimsel yayınla Kulak Burun Boğaz Hastalıkları ikinci sırada ve 28 bilimsel yayın ile Acil Tıp branşı üçüncü sırada geliyor. Antalya Atatürk Devlet Hastanesi’nde ise toplam 34 bilimsel yayının yapıldığı görülüyor. Burada ise en çok yayının Kulak Burun Boğaz Hastalıkları alanında yapıldığı bunu Göğüs Hastalıkları ve Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon bölümlerinin takip ettiği görülüyor. İlçe devlet hastaneleri arasında ise Kumluca Devlet Hastanesi en çok bilimsel yayın yapan devlet hastanesi olarak ilk sırada yer alıyor” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuikinci el telefon” target=antalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline Psikologikinci el telefon” target=Megatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co