Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalya’da evlere sıçrayan orman yangını büyümeden söndürüldü

ANTALYA’NIN AKSU İLÇESİNDE 2 GÜN ÖNCE ORMAN YANGINI ÇIKAN NOKTADA TEKRAR YANGIN BAŞLADI. YANGIN, ORMANLIK ALAN YAKININDA BULUNAN BAZI EVLERE SIÇRADI. YANGIN 1,5 SAATLİK ÇALIŞMANIN ARDINDAN VATANDAŞLARIN DA DESTEK VERMESİ İLE KONTROL ALTINA ALINDI.

Antalya’da evlere sıçrayan orman yangını büyümeden söndürüldü
22 Mayıs 2018 - 19:10
banner

Antalya’nın Aksu ilçesinde 2 gün önce orman yangını çıkan noktada tekrar yangın başladı. Yangın, ormanlık alan yakınında bulunan bazı evlere sıçradı. Yangın 1,5 saatlik çalışmanın ardından vatandaşların da destek vermesi ile kontrol altına alındı.

Çalkaya Mahallesi’nde pazar günü orman yangını çıkan nokta da tekrar yangın başladı. Henüz belirlenemeyen bir sebepten saat 15.00 sıralarında çıkan yangına, Antalya Orman Bölge Müdürlüğüne ve Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı arazöz ve iş makineleriyle müdahalede bulundu. Ormanlık alanda başlayan yangın, orman içerisinde bulunan 3 eve de sıçradı. Ev sahiplerinin de destek verdiği yangın kısa sürede söndürüldü. Bir evin balkonuna sıçrayan yangında balkonda bulunan eşyalar ise küle döndü.

Kadınlar ve çocuklar tahliye edildi

Kadınlar ise ellerine aldıkları tarım aletleri ile yangına müdahale etti. Evlerin içerisinde bulunan kadınlar ve çocuklar ise polis ekipleri tarafından tahliye edildi. Evlerin önünde bulunan bahçeler yangında zarar gördü. Bir evin bahçesinde bulunan tavuk kümesinin üzeri ise yandı. Kümesin içerisinde bulunan tavuklar ise son anda kurtarıldı. Yangın 1,5 saatlik çalışmanın ardından vatandaşların da destek vermesi ile kontrol altına alındı.

Kontrol altına alındı

Aynı noktada pazar gün çıkan yangın yaklaşık 1,5 saatlik bir çalışmanın ardından kontrol altına alınmıştı. Yangında 2 hektar ormanlık alan da zarar görmüştü. Yangının neden çıktığı ise detaylı yapılan incelemenin ardından ortaya çıkacak.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -