Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

ASMO’dan eğitim semineri

Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası(ASMO) Başkanı Emrullah Tayfun Çavdar, Ticaret Sicil Müdürlüğü ve ATSO ile işbirliği doğrultusunda düzenledikleri ‘eğitim seminerinde yaptığı konuşmada, “Birkaç yıla kalmaz, e-defter tutmaya başlayacağız. Çünkü Maliye Bakanlığı’nın alt yapısı hazır olduğunu kendileri söyledi” dedi.

ASMO’dan eğitim semineri
16 Aralık 2017 - 16:10

Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası(ASMO), Ticaret Sicil Müdürlüğü ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası(ATSO) ile işbirliği doğrultusunda ‘eğitim semineri’ gerçekleştirdi. Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın toplantı salonunda gerçekleşen seminere Ticaret Sicil Müdürlüğü ve ATSO’dan uzmanlar katıldı. Eğitim seminerinde konuşan ASMO Başkanı Emrullah Tayfun Çavdar, “Maliye Bakanlığı’nın bir ajandası var. Bizim görmediğimiz, bizlere anlatılmayan. Biz şunu anlıyoruz, hissettiğimi söylüyorum. Birkaç yıla kalmaz, 2 tane defter türü kalır. Birincisi basit usul, ikincisi bilanço. Bu bilançoların hepsi de e-defter olarak gelecek önümüze. Bütün yapılanlar, bütün bu tebliğler, girişimler bu ve buna benzer yönelimlerdir. Birkaç yıla kalmaz, e-defter tutmaya başlayacağız. Çünkü Maliye Bakanlığı’nın alt yapısı hazır olduğunu kendileri söyledi” ifadelerini kullandı.

“Birkaç yıla kalmaz e-defter tutmaya başlayacağız”

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasıyla ilgili konuşan Tayfun Çavdar, İslam ülkeleri olarak bir araya gelmeleri ve bir arada hareket etmeleri gerektiğini vurguladı. Kayıt dışılığını kayıt altına almak kadar doğal bir şeyin olmadığını söyleyen ASMO Başkanı Emrullah Tayfun Çavdar, “İmza konusunu farklı yere götürürseniz bu kayıt dışılığı önlemez, arttırır. Görünen o ki Maliye Bakanlığı’nın bir ajandası var. Bizim görmediğimiz, bizlere anlatılmayan. Biz şunu anlıyoruz, hissettiğimiz söylüyorum. Birkaç yıla kalmaz, 2 tane defter türü kalır. Birincisi basit usul, ikincisi bilanço. Bu bilançoların hepsi de e-defter olarak gelecek önümüze. Bütün yapılanlar, bütün bu tebliğler, girişimler bu ve buna benzer yönelimlerdir. Meslek camiası olarak üzerimize düşen, e-defter konusunda bilgimizi ve teknolojik alt yapımızı geliştirmek. Birkaç yıla kalmaz, e-defter tutmaya başlayacağız. Çünkü Maliye Bakanlığı’nın alt yapısı hazır olduğunu kendileri söyledi” dedi.

Uzlaştırıcılık ile ilgili çok çaba sarf ettiklerini dile getiren Çavdar, Akdeniz Üniversitesi, Isparta Süleyman Demirel ve Antalya Bilim Üniversitesi’nden destek alamadıklarını ifade etti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al