Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

ATSO yeni yönetimi Ankara’da

ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI’NIN (ATSO) YENİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİ, MECLİS BAŞKANLIK DİVANI ÜYELERİ DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU’NU ANKARA’DA ZİYARET ETTİ.

ATSO yeni yönetimi Ankara’da
21 Nisan 2018 - 11:24

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO) yeni Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Başkanlık Divanı Üyeleri ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Delegesinden oluşan ATSO heyeti, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu Ankara’da ziyaret etti.

İlk olarak Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu ziyaret eden heyet, Antalya ekonomisi, ATSO çalışmaları ve projeleri üzerine görüş alışverişinde bulundu. ATSO’ya yeni dönemde başarılar dileyen Bakan Çavuşoğlu, “Çok güzel bir seçim dönemini geride bıraktınız. Sizleri tebrik ediyor ve bundan sonraki süreçte başarılar diliyorum. Antalya’yı her anlamda daha ileriye taşımak için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de ATSO ile iyi bir diyalog ve işbirliği içerisinde olacağız” dedi.

Çetin, Bakan Çavuşoğlu’na 4.0’ı anlattı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na ilk olarak ATSO heyetini tanıtan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, yönetimin oluşturulmasında da Antalya’nın ekonomik dengelerini gözettiklerini belirtti.

2018-2020 döneminin ana temasını Antalya 4.0 olarak belirlediklerini kaydeden Başkan Çetin, “bu başlık altında turizm, tarım, sanayi, ticaret ve kentlilik başlıklarında yaşanan gelişmeleri ve Antalya’nın bu değişim çağında atması gereken adımları değerlendireceğiz. Bu hedef doğrultusunda Valimizin, Belediye Başkanlarımızın, milletvekillerimizin, kamu ve özel sektör temsilcilerinin katılımı ile bir lansman toplantısı gerçekleştirdik. Önümüzdeki süreçte bir rapor çıkarmak üzere çalışıyoruz. Çalışmalarımızın sonuçlarını Cumhuriyetimizin 95 inci yılı vesilesiyle 2018-Ekim’de kamuoyu ile paylaşacağız” diye konuştu.

Hisarcıklıoğlu, tebrik etti

Heyetin bir sonraki durağı TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu oldu. TOBB camiası seçimlerinin son derece demokratik süreçlerle gerçekleştiğini kaydeden Başkan Hisarcıkloğlu, seçimler sonucunda Başkan olarak yeniden göreve seçilen Davut Çetin ve ekibini tebrik etti.

ATSO’nun Türkiye’nin en köklü Ticaret ve Sanayi Odalarından birisi olduğuna değinen Hisarcıklıoğlu, Başkan Davut Çetin’i görevlendirme sürecinde özellikle gençlere ve kadınlara verdiği destekten dolayı tebrik etti. Geride bırakılan dönemde Başkan Davut Çetin ve yönetiminin başarılı işlere imza attığını, başarısını yeni dönemine de taşıyacağından şüphesi olmadığını kaydeden Hisarcıklıoğlu, “Önceden olduğu gibi bundan böyle de Antalya için yapılacak her çalışmanın arkasındayız” dedi.

Başkan Hisarcıklıoğlu’na bugüne kadar yapılan çalışmalarda verdiği destekten ötürü teşekkür eden Başkan Davut Çetin, “gayet demokratik bir seçim süreci geçirdik. Bugün yeni yönetim kurulumuz, meclis divanımız ve en genç dört TOBB delegemiz ile buradayız. Üyelerimizin gösterdiği teveccüh ile 4 yıl bu ekip görev yapacak. Gösterilen teveccühün omuzlarımıza yüklediği sorumluluğun bilincindeyiz. İnanıyorum ki bu ekip devir aldığı çıtayı sonraki dönemlere çok daha yukarıda devredecektir. ”

TOBB’dan destek talebi

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun, ATSO’nun taleplerini her zaman değerlendirdiğini ve desteklediğini ifade eden Başkan Çetin, “Biliyorsunuz Antalya, Türkiye’nin turizm ve tarım başkenti. Bundan önceki birkaç yılda çok sıkıntılı dönemler geçirdik. O dönemlerde de TOBB’dan özellikle üyelerimizin finansal olarak desteklenmesi noktasında çok büyük destek aldık. Şükürler olsun ki bu sene turizmde yaşanan güzel gelişmeler bizlere moral oluyor. Ancak özellikle kent merkezindeki ticareti canlandırma ve finansal desteklerin sağlanması odaklı çalışmalarımıza hız vermemiz gerekiyor. Bu konularda sizin desteğiniz bizim için son derece önemli. Özellikle nefes kredisi için oluşturulacak fon konusunda TOBB’un desteğini bekliyoruz” dedi.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yüksek Bel Pantolon Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Scrikss Kalem Kullanımı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Polo Yaka Tişört
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kişiye Özel Hediye
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kısa Abiye Elbise
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kadın Tulum Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hakiki Deri Mont Fiyatları
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Erkek Saat Modelleri Nelerdir

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al