Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

AÜ’de matematik yarışması

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (AÜ) VE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İŞBİRLİĞİYLE DÜZENLENEN ‘LİSELER ARASI MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE YARIŞMASI’ BAŞLADI.

AÜ’de matematik yarışması
08 Mayıs 2018 - 16:40
banner

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen ’Liseler Arası Matematik ve Fen Bilimleri Proje Yarışması’ başladı.

AÜ Hukuk Fakültesi’nde düzenlenen Liseler Arası Matematik ve Fen Bilimleri Proje Yarışması’nın açılışına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Altunkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Aksoy ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı. İl genelinden 61 okuldan 126 projenin başvurduğu yarışmada, 43 proje sergilenmeye hak kazandı. Fizik, kimya, biyoloji ve matematik alanlarında birbirinden özgün projelerin yer aldığı yarışmada öğrenciler stantlarda katılımcılara projelerini tanıttı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Altunkaya ve İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan sergilenen proje stantlarını tek tek ziyaret edip, öğrencilerden projeleri hakkında bilgi alarak öğrencilere başarılar diledi.

9 Mayıs’a kadar Hukuk Fakültesi Sergi Salonu’nda sergilenmeye devam edecek projeler, AÜ öğretim üyelerinden oluşan jüri tarafından değerlendirilecek. Yarışma, 10 Mayıs Perşembe günü saat 14.00’daki ödül töreniyle sona erecek.

ko cuce

www.havadis07.com © 2017 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittir,lütfen kopyalamayınız. antalya haberSponsorlar: -lohusam lohusa giyim -islami sözlükantalya rent a carinstagram aylık oto beğeni en yakın lastikçiantalya rent a car

Lohusam lohusa giyim