Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Aysin ve Ali Ulvi Büyüknohutçu Parkı açılıyor

Aysin ve Ali Ulvi Büyüknohutçu Parkı açılıyor

Aysin ve Ali Ulvi Büyüknohutçu Parkı açılıyor
01 Kasım 2017 - 13:00
banner

Muratpaşa Belediyesi, bir cinayete kurban giden doğa ve yaşam savunucusu Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu çiftinin isimlerini verdiği park 4 Kasım Cumartesi saat 12.00’de açılıyor. Açılış sonrasında Türkiye’nin farklı kentlerinden gelecek doğa ve yaşam savunucuları, Türkiye’de çevre mücadelesini düzenlenecek formlarla tartışacak.

Muratpaşa Belediye Meclisi, çiftin isimlerinin Güzeloluk Mahallesi’nde 1888-1889 sokak kesişiminde yer alan parka verilmesine karar verdi. 9 bin 285 metrekare genişliğindeki Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu Çevre Bilinci Park, 4 Kasım Cumartesi saat 12.00’de açılacak. Açılış sonrasında Türkiye’nin farklı kentlerinden gelecek doğa ve yaşam savunucuları, Türkiye’de çevre mücadelesini düzenlenecek formlarla tartışacak. Formlar akşam saatlerine kadar devam edecek.

Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu çifti, cinayete kurban gittiklerinde 61 yaşındaydı. Emekliliklerinde doğaya yakın olmak için Finike’nin Kızılcık yaylasına yerleşmişlerdi. Yayladaki 2 katlı evlerine ‘Ali Babanın Çiftliği’ adını veren çiftin doğayla uyumlu bir yaşam arzularının önündeki engel ise bölgede birbiri ardına açılan taş ve maden ocaklarıydı. Aynı zamanda Finike’nin yükseklerindeki sedir ormanı dokusunu yok eden taş ve maden ocaklarına karşı mücadele eden çift, 9 Mayıs günü evlerine giren bir kişi tarafından öldürüldü. Zanlı Ali Yumaç, yakalandıktan sonra cinayeti para karşılığı işlediğini itiraf etti. Daha sonra ifadesini değiştirerek bunu kendi başına hırsızlık için yaptığını söyledi ancak şüpheli Eylül ayında tutuklu bulunduğu Alanya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndaki koğuşunda intihar etti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co