Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Bahçeşehir robotik takımı Muratpaşa’da

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL, MART AYINDA AMERİKA’DA DÜZENLENECEK YARIŞMAYA KATILACAK OLAN ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI

Bahçeşehir robotik takımı Muratpaşa’da
14 Şubat 2018 - 11:57

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Mart ayında Amerika’da düzenlenecek yarışmaya katılacak olan öğrencileri ağırladı.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, her Çarşamba gerçekleştirdiği randevusuz görüşme saatlerinde Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi robotik takımı öğrencilerini ağırladı. 4 yıl önce kurulan ve şu anda 20 öğrenci ve 2 takımdan oluşan Antalya ilk ve en büyük robotik takımının ziyaretinde, gençler projelerini ve elde ettikleri başarıları Başkan Uysal’la paylaştı.

Geçen yıl üçüncüsü düzenlenen First Robotics Competitions (FRC) Liselerarası Robotik Yarışması’nda katılan, Turkish Off-Season Turnuvası’nda 54 takım içinden ‘Rookie All-Star’ Ödülü’ne uzanan gençler, en büyük hedeflerinin 14-17 Mart 2018 tarihleri arasında Amerika’da gerçekleşecek FRC Kick-Off Yarışması’nda Türk gençlerini temsil etmek olduğunu söyledi.

Gençleri tebrik eden Başkan Uysal, Muratpaşa Belediyesi olarak hızla gelişen ve değişen teknolojiye gerek kurumun gerekse toplumun uyum sağlaması için bir dizi çalışmayı hayata geçirdiklerini belirtti.

Başkan Uysal, “Kısa bir süre sonra bir proje bilgi bankasını da sahip olacak inovasyon merkezimizin açılışını gerçekleştireceğiz. Ayrıca kentin dezavantajlı, sosyal açıdan zayıf mahallerinde çocuklarımız için geçen yaz döneminde kodlama eğitimi programları düzenledik. Muratpaşa Belediyesi olarak bir şekilde bu süreci kenarından tutmaya çalışıyoruz. Ama sizlerle gurur duymamak mümkün değil. Tebrik ediyorum. Mümkün olduğu ölçüde yanınızda olacağız” dedi.

Ziyaretin sonunda gençler, Başkan Uysal’a takım şapkası hediye etti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat