Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Başkan Böcek, Konyaaltı’nı anlattı

KONYAALTI BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN BÖCEK, MERSİN TOROS ÜNİVERSİTESİ’NİN DAVETLİSİ OLARAK KATILDIĞI “2019’A GİDERKEN YEREL YÖNETİMLER” PANELİNDE BELEDİYENİN HİZMETLERİNİ VE 19 YILLIK BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAKİ TECRÜBELERİNİ ÖĞRENCİLERE ANLATTI.

Başkan Böcek, Konyaaltı’nı anlattı
23 Şubat 2018 - 12:44

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Mersin Toros Üniversitesi’nin davetlisi olarak katıldığı “2019’a Giderken Yerel Yönetimler” panelinde belediyenin hizmetlerini ve 19 yıllık belediye başkanlığındaki tecrübelerini öğrencilere anlattı.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Mersin Toros Üniversitesi Kentleşme ve Yerel Yönetimler Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (KEYAM) davetlisi olarak “2019’a Giderken Yerel Yönetimler” paneline konuşmacı olarak katıldı. Panelde konuşmacı olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin eski başkanı Murat Karayalçın, Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Ankara Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, İzmir Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Muğla Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’da yer aldı. Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği paneli Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclis Üyesi Fikri Sağlar, CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay ve çok sayıda davetli izledi.

“Hızlı bir şekilde altyapı çalışmalarını tamamladık”

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ilk göreve başladığında zor koşullarda halka hizmet vermeye başladığını söyledi. Başkan Böcek, “1999 yılında birçok mahallemizde yol yoktu. Ekip arkadaşlarımızla birlikte ilk olarak ilçemizin önceliklerine göre hizmet planlaması yaptık. Hızlı bir şekilde altyapı çalışmalarını tamamladık. Yeni yollar açtık, park ve bahçe çalışmalarına hız verdik. Bölgemize yeni okullar, sağlık merkezleri, bankalar gibi halkın ihtiyaçlarını karşılayacak hizmetlerin getirilmesine öncülük ettik” dedi.

“Konyaaltı sahilini 24 saat yaşayan merkez hale getirdik”

Dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’ni Türkiye birinciliği almış bir projeyle Antalya halkına kazandırdığını kaydeden Başkan Muhittin Böcek, “Sahil küçük küçük obalardan oluşuyordu. Sahildeki baraka yapıları yıkarak, halkımıza kazandırdık. 24 saat yaşayan yürüyüş yollarıyla, şehir merkezinde rahatça denize girilebilen tertemiz bir sahil haline getirdik. Hizmetlerimiz de önceliklerimiz hep vatandaş odaklı olduğu için Belediye hizmet binamızı 3’üncü dönemimizde yaptık. Sosyal belediyeciliğin örnekleri olan kreşler, emekli kahvesi, sosyal hizmet merkezlerimiz, sanat merkezleri, etüt merkezi, spor alanları, Antalya’nın üçüncü büyük stadyumu, park alanlarıyla birlikte Konyaaltı’nı Antalya’nın gözbebeği haline getirdik” diye konuştu.

Türkiye’de bir ilke imza atarak belediye eliyle Kitap Fuarı yaptıklarını anlatan Başkan Böcek, “Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı Türkiye’nin en büyük 3’üncü kitap farı olarak kayıtlara geçti. Bu yıl fuarımızı 303 bin 600 vatandaşımız ziyaret etti. Kitap Fuarımızı ilk kez kendi Kongre ve Fuar Merkezimizde yaptık. Antalya’mıza 3 bin 500 kişilik Antalya’nın en büyük Kongre ve Fuar Merkezi’ni kazandırdık. Merkezimiz salonlarıyla Antalya’nın yeni kültür ve sanat buluşma merkezi haline geldi. Projelerimizde hep ilkleri gerçekleştiriyoruz. Birçok projemiz ödül aldı. Sosyal ve kültürel etkinliklerimizle Konyaaltı’nı Antalya’nın çağdaş yüzü haline getirdik.”

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek 19 yıllık bilgi, birikim ve tecrübelerini paylaştığı panelde izleyenlerin sorularını da cevaplandırdı. Panele katılan diğer belediye başkanları da sunumlarını gerçekleştirdi. 4 saat süren panelin sonunda Başkan Muhittin Böcek’e katılımlarından dolayı plaket verildi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat