Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Başkan Uysal, TÜKD’nin konuğu oldu

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL, TÜRK ÜNİVERSİTELİ KADINLAR DERNEĞİ (TÜKD) ANTALYA ŞUBESİ’NİN DÜZENLENDİĞİ PROGRAMA KATILDI.

Başkan Uysal, TÜKD’nin konuğu oldu
26 Şubat 2018 - 12:06
banner

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği (TÜKD) Antalya Şubesi’nin düzenlendiği programa katıldı.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, TÜKD Antalya Şubesi’nin her ay gerçekleştirdiği buluşmaların konuğu oldu. Şube Başkanı Ayla Yüksel’in ev sahipliğindeki etkinliğe çok sayıda dernek üyesi de katıldı.

Başkan Uysal, Muratpaşa’da belediyecilik hizmetlerini 3 ana başlık etrafında topladıklarını kaydetti. Bunun birinci ayağını altyapı başlığı altında toplanabilecek çalışmalar olduğunu aktaran Başkan Uysal, büyük oranda fiziki mekanların konu edildiği bu başlığın toplumun yüzde 70’i tarafından belediyeciliğini tamamı olarak görüldüğünü söyledi.

Başkan Uysal, “Oysaki bu alan bir belediyecilik pratiğinin sadece üçte birlik bölümü olabilir. Bizim ikinci başlığımız sosyal hizmetler, toplumun dezavantajlı gruplara ulaşılması. ‘Kubbede hoş bir seda’ çalışması değil. Yerel yönetimler için böyle bir çalışmanın doğru olduğunu düşünmüyoruz. Bu tip çalışma ancak sivil toplum kuruluşları için mümkündür. Belediyeler kategorik, o alanı tarayacak çalışmalar yapar. Üçüncü başlığımız ise Muratpaşamızda komşulaşmayı, kardeşleşmeyi, barışı, tasada ve kederde birlik olma duygusunun artırmaya yönelik çalışmalar. Her üçünü de bütçeledik, planladık ve uygulamaya koyduk.”

Başkan Uysal, konuşmasını devamında 3 başlık etrafında, cadde ve sokak yenileme projelerinden park çalışmalarına ve toplumun dezavantajlı gruplarına yönelik sosyal hizmetlere Muratpaşa’da hayata geçirilen ve devam eden projeleri detaylarıyla anlattı.

Programın sonunda TÜKD Antalya Şube Başkanı Yüksel, Başkan Uysal’a günün anısına plaket takdim etti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -