Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Bölüm birinciliğiyle mezun oldu, hediyeleri görünce, ‘onurum kırıldı’ dedi

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ’Nİ BİRİNCİLİKLE BİTİREN HALUK YILMAZ (51), MEZUNİYET TÖRENİNDE KENDİSİNE HEDİYE OLARAK VERİLEN KURŞUN VE TÜKENMEZ KALEM, NOT DEFTERİ VE KARTON AYRACI ONURUNU KIRDIĞI GEREKÇESİYLE REKTÖRLÜĞE GERİ İADE ETTİ.

Bölüm birinciliğiyle mezun oldu, hediyeleri görünce, ‘onurum kırıldı’ dedi
15 Haziran 2018 - 16:22
banner

Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesini birincilikle bitiren Haluk Yılmaz, mezuniyet töreninde kendisine hediye olarak verilen kurşun ve tükenmez kalem, not defteri ve karton ayracı onurunu kırdığı gerekçesiyle rektörlüğe iade etti.

Üniversiteyi yarım bırakan oğluna kızdığı için sınava girerek Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesini yüksek puanla kazanan 31 yıllık sınıf öğretmeni Haluk Yılmaz (51) bölüm birincisi olarak mezun oldu. Mezuniyet töreninde yaş kütüğüne plaka çakan Yılmaz’a, rektörlük tarafından karton kutuda hediye verildi. Törenin ardından hediye paketlerini açtığında şaşkınlık yaşadığını belirten Yılmaz, “Açtığımızda şok olduk. İlkokul öğrencilerine verilmeyecek hediyeler vardı. Hediye paketlerinin içinde kurşun kalem, tükenmez kalem, not defteri, magnet, karton ayraç, küçük bir şal, fosforlu kalem, küçük havlu ile anahtarlık gibi. Bu beni çok rahatsız etti. 4 yıl boyunca bir fakültede okuyan bir öğrenciye bu hediyelerin verilmemesi gerektiğini orada da söyledim. Bir hediye verilecekse, bir plaket olabilirdi bu. Anlamlı bir şey olması gerekiyordu. Açıkçası onurum kırıldı” dedi.

Hediyeleri iade etti

Rektörlük tarafından verilen hediyeleri iade ettiğini söyleyen Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

Bence bu çok büyük bir saygısızlık. Bize değer verilmediğinin bir göstergesi bu. Biz hediye beklemiyorduk. Ancak hediye verilecekse daha düzgün bir hediye verilirdi. Ancak böle bir hediyeyle karşılaşınca çok şaşırdık.

Öte yandan rektörlükten herhangi bir geri dönüş almadığını ifade eden Yılmaz, bundan sonra dereceye girecek olan öğrencilere hediye yerine, plaket verilmesi gerektiğini söyledi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuonline psikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co