Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Büyükşehir Belediyesi Hayvan ambulansı 7/24 hizmette

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TAM DONANIMLA HAYVAN AMBULANSI İLE 7 GÜN 24 SAAT ARALIKSIZ YARDIMA MUHTAÇ SOKAK HAYVANLARININ YARDIMINA KOŞUYOR.

Büyükşehir Belediyesi Hayvan ambulansı 7/24 hizmette
07 Şubat 2018 - 15:10

Antalya Büyükşehir Belediyesi tam donanımla hayvan ambulansı ile 7 gün 24 saat aralıksız yardıma muhtaç sokak hayvanlarının yardımına koşuyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü’nün sahipsiz hayvanların trafik kazaları ve benzeri durumlarda meydana gelen can kayıplarını en aza indirmek için oluşturduğu tam donanımlı hayvan ambulansı ile gece gündüz hizmet veriyor. Veteriner hekim, hayvan koruma ve hasta bakıcıdan oluşan bir ekip ile vatandaşlardan gelen ihbarlar anında değerlendiriliyor. Hayvan ambulansı ile olay yerine ulaşan ekip en kısa sürede yaralı ya da yardıma muhtaç hayvana müdahale ediyor. Acil cerrahi müdahalelerin de yapılabildiği ambulansta, yoğun bakım ünitesi, solunum cihazları gibi hayati fonksiyon için önem arz eden cihaz ve donanımlar yer alıyor. Yaralı hayvana daha kapsamlı müdahale ise Kepezaltı’ndaki sahipsiz hayvan bakım merkezinde yapılıyor. Sahipsiz Hayvan Acil Müdahale Ambulansı hattına son 4 yılda 11 bin 781 ihbar geldi. 752 sokak hayvanına ağır cerrahi operasyon gerçekleştirildi. Günde ortalama 12 ihbara koşan ambulans, ilçelerdeki hayvanların da yardımına ulaştı.

Yaralı hayvanlara anında müdahale

Antalya Büyükşehir Belediyesi ambulansı son olarak Döşemealtı’nda bir aracın çarptığı sokak köpeğine müdahale etti. Duyarlı bir hayvanseverin 242 332 22 33 numaralı acil çağrı merkezine yaptığı ihbar ile harekete geçen ambulans ekibi, hemen yola çıktı. Tam donanımlı hayvan ambulansı ile kısa sürede olay yerine ulaşan ekip, olay yerinde hemen köpeğe müdahalede bulundu. Travma teşhisi konulan köpek sedye ile taşınarak ambulansa alındı ve ilk tedavisine başlandı. Devamında hızlı bir biçimde geçici bakım evine sevki yapılan köpeğin kapsamlı muayenesine hayvan barınağında devam edildi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat