Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Büyükşehir’den ilan ve reklam vergi borcu ödemesi uyarısı

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, İLAN VE REKLAM VERGİ BORCU ÖDEMEDE İLK TAKSİT DÖNEMİNİN 01-31 OCAK OLDUĞUNU HATIRLATARAK MÜKELLEFLERİ UYARDI.

Büyükşehir’den ilan ve reklam vergi borcu ödemesi uyarısı
04 Ocak 2018 - 13:44
banner

Antalya Büyükşehir Belediyesi, ilan ve reklam vergi borcu ödemede ilk taksit döneminin 01-31 Ocak olduğunu hatırlatarak mükellefleri uyardı.

Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı yetkilileri mükelleflere, ilan ve reklam vergilerini Ocak ayının son gününe kadar yatırmaları gerektiğini hatırlatarak, zamanında yatırılmayan vergi borçlarına ceza uygulanacağını bildirdi.

Yapılan açıklamada Büyükşehir Belediyesi’nin yetki ve sorumluluk alanlarında bulunan cadde, bulvar, meydan gibi yerlerde yapılan her türlü ilan ve reklamın vergiye tabi olduğu belirtilerek:

“Vergiye tabi ilan ve reklamlarda, ilan ve reklam işinin mükellef tarafından yapılması halinde tabela işinin yapılmasından önce mükellef söz konusu tabela ölçülerini belediyeye beyan etmekle sorumludur. Süreklilik arz eden ilan ve reklamlarda mükellefin her yıl Ocak ayı itibariyle rızaen beyanda bulunup tahakkuk ettirmesi ve bu süre içinde de ödemesi gerekmektedir. Mükellef bu sorumluluğu yerine getirmediği takdirde 213 sayılı Vergi Usul Kanunun 341 ve 344. Maddesi uyarınca cezai müeyyideye maruz kalacakları değerlendirilerek 2018 yılı ilan ve reklam vergilerini beyan dönemi içerisinde 01-31 Ocak 2018 tarihinde bildirmeleri gerekmektedir. İlan ve reklam vergisi 1. Taksit son ödeme tarihi 01-31 Ocak 2018, 2. Taksit son ödeme tarihi 01-31 Temmuz 2018’dir.”

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co