Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

CK Akdeniz Hatıra Ormanı’nda tüketicinin tercihi ‘Elmalı’ oldu

CK Akdeniz Hatıra Ormanı’nda tüketicinin tercihi ‘Elmalı’ oldu

CK Akdeniz Hatıra Ormanı’nda tüketicinin tercihi ‘Elmalı’ oldu
01 Kasım 2017 - 12:06
banner

CK Akdeniz Elektrik’in gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakmak için abonelerine sunduğu Enerjim Organik tarifesi çerçevesinde oluşturacağı hatıra ormanın yeri, tüketicilerin tercihi doğrultusunda Elmalı olarak belirlendi.

Enerjim Organik tarifesini seçen aboneleri için hatıra ormanı oluşturacak olan CK Akdeniz Elektrik’in, ‘Ormanınız Korkuteli mi, Kurşunlu mu yoksa Elmalı’da mı olsun?’ seçenekleri ile düzenlediği anketten ‘Elmalı’ çıktı. Enerjim Organik tarifesini seçen her kişi için bir ağaç dikecek olan CK Akdeniz Elektrik’in ‘Ormanınızın yerini siz belirleyin’ diyerek tüketicilere yönelik başlattığı anket sonuçlandı. Tüketicilerin ankete büyük ilgi gösterirken; Kurşunlu, Korkuteli ve Elmalı seçenekleri arasında en çok oyu ise yüzde 45 ile Elmalı aldı. Katılımcıların yüzde 29’u oyunu Kurşunlu, yüzde 26’sı ise Korkuteli’nden yana kullandı.

10 hektar alan üzerinde kurulacak

Doğal yaşamın korunması ve sürdürülebilirlik üzerine geliştirilen projeler içinde yer almaya çalıştıklarını dile getiren CK Akdeniz Elektrik Genel Müdürü Erol Değerli, “Şirket olarak doğal yaşama ve çevreye büyük önem veriyoruz. Tarifelerimizi belirlerken de bu hassasiyet ile hareket ediyoruz. Bölgemizdeki abonelerimizin de çevre sorunlarına büyük bir hassasiyetle yaklaştığını gözlemliyoruz. Bu anlayışla oluşturduğumuz Enerjim Organik tarifesinde her abonemiz adına birer fidan dikeceğiz. Böylece abonelerimizin enerjisi ormana dönüşmüş olacak. Bu sırada ormanın yeri için de tüm abonelerimizin katılımına açık 3 seçenekli bir anket düzenledik. Sonuçta tüketicinin tercihi Elmalı’dan yana oldu” dedi.

“2018 yılının ilk döneminde toplu dikim yapılacak”

‘CK Akdeniz Hatıra Ormanı’ için Orman Bölge Müdürlüğü tarafından kendilerine Elmalı’da 10 hektarlık yer tahsis edildiğini söyleyen Değerli, “Ormanlık alanlarda ağaçlandırma çalışmaları belirli dönemlerde yapılabiliyor. 2018 yılının ilk döneminde Orman Bölge Müdürlüğü’nce hava durumunun uygun görüldüğü tarihte toplu dikim yapmayı planlıyoruz” diye konuştu.

Yeşil Gelecek Sertifikası veriyor

CK Akdeniz Elektrik tarafından çevre dostu elektrik tüketicilerine yönelik oluşturulan ve Mayıs 2017’den itibaren başlatılan “Enerjim Organik” tarifesi çerçevesinde her abone için bir fidan dikilip hatıra ormanı oluşturulurken, ayrıca geri dönüşümlü kâğıttan üretilmiş ve abonelerin çevreye duyarlı yeşil enerji kullandığını belgeleyen ‘Yeşil Gelecek Sertifikası’ da veriliyor.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologCaner Erdenizbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

Caner Erdenizbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co