Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Çocuk oyun odası konseptli ters evde hedef 50 bin ziyaretçi

ANTALYA’DA TURİZME ÇEŞİTLİLİK KAZANDIRMAK AMACIYLA 4 YIL ÖNCE AÇILAN TERS EV, ÇOCUKLARA YÖNELİK TASARLANAN OYUN ODASI İLE BU YIL 50 BİN ZİYARETÇİ BEKLİYOR.

Çocuk oyun odası konseptli ters evde hedef 50 bin ziyaretçi
08 Mayıs 2018 - 13:30

Antalya’da turizme çeşitlilik kazandırmak amacıyla 4 yıl önce açılan ters ev, çocuklara yönelik tasarlanan oyun odası ile bu yıl 50 bin ziyaretçi bekliyor.

Türkiye’de ters ev konseptinin çıkış noktası olan Antalya Ters Ev, yeni turizm sezonu kapsamında hazırlıklarını tamamladı. 4 yıl önce 85 metrekare alanda sadece üst katıyla yetişkinlere hizmet veren ters evde, bu yıl zemin kat çocuk odası olarak tasarlandı. 200 metrekare genişliğe yükselen ters evde dış görünüşünden içindeki eşyalara kadar her şey ters olarak düzenlendi. Çocuk oyun odasında sevilen çizgi film karakterlerinin yanı sıra, çeşitli oyuncakların hepsi ters olarak bulunuyor. Bugüne kadar 100 bin kişinin ziyaret ettiği ters evi bu yıl ise 50 bine yakın misafirin gelmesi bekleniyor.

“50 bin ziyaretçi bekliyoruz”

Ters Ev İşleticisi Ayhan Binay, 4 yıl önce Türk turizmine katkı vermek amacıyla açılan müzeyi geçen yıl 30 bin kişinin ziyaret ettiğini aktardı. Ters Ev’e profesyonel anlamda bir fotoğraf stüdyosu da denilebileceğini ifade eden Binay, “İki katlı olmak üzere 200 metrekarelik alanımız var. Bu yıl turizm sezonu iyi gidiyor ve en az 50 bin ziyaretçi bekliyoruz. Nevruz döneminde yoğun bir İranlı turist girişi oldu. Her gün müzemize bir tur otobüsü geliyor” dedi.

“Çocuklar eğlenceli vakit geçiriyor”

Ters evde zemin katı çocuklara yönelik yeni bir konseptle tasarlayıp ziyarete açtıklarını kaydeden Binay, “Zemin kat çocuklara, üst kat yetişkinlere hitap ediyor. Bu kat çocukların eğlenip keyifli bir vakit geçirebileceği alan oldu. Oyuncaklar, çocuk yatakları var. Bir odayı yan dizayn ettik. Çocuklarımız büyük ilgi gösteriyor. Tavana yapıştırdığımız oyuncaklarda azalma yada kopmalar oluyor.”ifadelerine yer verdi.

“Çocukların sevdiği figürler”

Çizgi film karakterlerinin ağırlıkta olduğun dile getiren Ayhan Binay, “Erkek çocuklara yarış arabası, kız çocuklar için de bebeklere ağırlık verdik. Yeni konseptimizle gösterilen ilgiden memnunuz. İnşallah sezon sonuna kadar böyle gider” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al