Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Dammam Gezi Rehberi

Dammam Gezi Rehberi
03 Mart 2021 - 18:20

Dammam Gezi Rehberi

Dammam, Suudi Arabistan Doğu Bölgesi’nin başkentidir. Basra Körfezi’nin önemli limanı olan Dammam kenti, petrol rezervleri bakımından dünyanın en zengin kentidir. Sıcak çöl ikliminim etkisi altında olan şehre gitmek için en uygun zaman sıcaklıkların en düşük olduğu sonbahar ve kış aylarıdır. Dammam’da pek çok konaklama tesisi bulunmaktadır. Üç, dört ve beş yıldızlı olan otellerin konaklama maliyetleri de oldukça yüksektir.

Siz de Dammam gezisi planlıyorsanız buradan Anadolu Jet Dammam uçak bileti satın alabilirsiniz.

Dammam’da Mutlaka Görülmesi Gereken 4 Yer

Tarut Kalesi

Tarut Kalesi, Basra Körfezi üzerindeki Tarut Adası’nda yer almaktadır. Arap Yarımadası’nın en eski yerleşim yeri olarak kabul edilen Tarut Adası, yüzyıllarca büyük bir ticaret merkezi olmasıyla bölge tarihi için büyük bir role sahiptir. Adanın üzerindeki Tarut Kalesi eski yerleşim kalıntılarının üzerine inşa edilerek geleneksel mimarisi ile görenlerin beğenisini kazanıyor.

Kral Abdullah Parkı

Dammam’ın en popüler bölgesi olan Korniş’te yer alan Kral Abdullah Parkı, Dammam’ın modern yapısını yansıtmaktadır. Geniş alan üzerine kurulu olan parkta çocuk oyun alanları, kafeler, restoranlar, tiyatrolar vardır.

Kral Fahd Parkı

Suudi Arabistan Doğu Bölgesi’nin en büyük parkı olarak kabul edilen bu park, Dammam ve Dhahran şehirleri arasında yer alan büyük bir eğlence merkezidir. Her yaştan ziyaretçiye ev sahipliği yapan parkta birçok kafe ve restoran, yapay göller, şelaleler bulunmaktadır.

Korniş

Şehrin Aziziah Kumsalı’nda Tarut Adası’na bakan sahil kesimi olan Korniş, ailelerin akşam saatlerinde keyifli vakit geçirmek için tercih ettiği popüler bir yerdir. Büyüleyici manzarası ve muhteşem yeşillikleri ile gezinize ara vermek için oldukça ideal bir dinlenme yeri olabilir.

Ayrıca Bursa uçak bileti de en uygun fiyatlarla Anadolu Jet’te.

Dammam’da Yeme-İçme

Farklı etnik köken ve uluslarından oluştuğu için geleneksel yemekler de bu yüzden zenginlik ve çeşitlilik göstermektedir. Nejdi Kabsa, Yemeni Mandi, Mabshoor oldukça yaygın olarak tüketilen yemekler denenebilir.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr