Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Dolorex nedir? Ne için kullanılır? DOLOREX draje 50 mg

Dolorex nedir? Ne için kullanılır? DOLOREX draje 50 mg
06 Ocak 2022 - 19:38

Dolorex nedir? Ne için kullanılır? DOLOREX draje 50 mg

Etkin madde: Her draje 50 mg diklofenak potasyum içerir.


• Yardımcı maddeler: Diklofenak potasyum, tribazik kalsiyum fosfat, mısır
nişastası, PVK K30 PH, sodyum nişasta glikolat, aerosil 200, magnezyum stearat,
şeker, talk, PE glikol 8000, avicel PH 101, kırmızı demir oksit (E 172), titanyum
dioksit (E 171).
Bu ilacı kullanmaya başlamadan önce bu KULLANMA TALİMATINI MUTLAKA dikkatlice
okuyunuz, çünkü sizin için önemli bilgiler içermektedir.
• Bu kullanma talimatını saklayınız. Daha sonra tekrar okumaya ihtiyaç duyabilirsiniz.
• Eğer ilave sorularınız olursa, lütfen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.
• Bu ilaç kişisel olarak sizin için reçete edilmiştir, başkalarına vermeyiniz.
• Bu ilacın kullanımı sırasında, doktora veya hastaneye gittiğinizde doktorunuza bu
ilacı kullandığınızı söyleyiniz.
• Bu talimatta yazılanlara aynen uyunuz. Đlaç hakkında size önerilen dozun dışında
yüksek veya düşük doz kullanmayınız.

Sağlık sektöründe en çok tercih edilen ilaçların başında Dolorex geliyor. Tıp sektörünün gelişmesine paralel ilaç sektörü de gelişti. Artık ilaçlar, daha etkili ve çözüm odaklı olmaya başladı. Her çeşit rahatsızlığa özel ilaçlar üretildi. Bu özel ilaçlar arasında Dolorex’ten de bahsedilebilir. Dolorex’in çoğu hasta tarafından kullanılan bir ilaçtır. Peki Dolorex nedir? Ne için kullanılır? DOLOREX draje 50 mg ?

Dolorex Nedir ?

Dolorex, belli rahatsızlığı olan hastalar tarafından sık sık kullanılan bir ilaçtır. Bu ilaç; yuvarlak, kırmızı renkli ve düzgün biçimli drajelerden oluşur. Belirtilen bu drajelerin ana maddesini 50 mg diklofenak oluşturur. Dolorexler 10’lu veya 20’li ambalajlarla satılmaktadır. NonsteroidalAntienflamatuvar ilaçlar altında değerlendirilen Dolorex’in ağrılar ve çeşitli iltihapların tedavisinde kullanılan etkili bir ilaç olduğu bilinmektedir.

Dolorex Yasaklandı mı ?

Dolorex, çeşitli rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan bir ilaç türüdür. Bu ilaç genellikle şu rahatsızlıklarda kullanılmaktadır: Ameliyat nedenli ağrılar ve şişikler, burkulmalar, zedelenmeler, gerilmeler, adet döneminde olan kadınlarda sık görülen ağrılı iltihaplar, donuk omuz rahatsızlığı, sırt ağrısı, yumuşak doku romatizmasının çeşitleri, tenisçi direği rahatsızlığı. Bunlara ek olarak; kulak, burun ve boğaz enfeksiyonları son olarak ise migren ataklarında Dolorex’ebaşvurulmaktadır.

Dolorex ağrı kesici olarak sık sık tercih edilen bir ilaçtır. Bu nedenle ulaşımı oldukça kolaydır. Çoğu eczane ve sağlık ürünleri satan yerde Dolorex’in farklı ağırlıktaki ilaçlarına erişilebilir.

Dolorex Yasaklandı mı ?

Dolorex yasaklandı mı sorusu birçok kişi tarafından cevabı merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Türkiye’de hala kullanımı devam etmektedir. Size en yakın eczaneden alabilirsiniz. Fakat her ilaçta olduğu gibi bu ilacı kullanırken de doktor kontrolünde olması gerekmektedir.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat