Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Döşemealtı Belediyesi işçi ile işvereni buluşturuyor

DÖŞEMEALTI BELEDİYE BAŞKANI TURGAY GENÇ’İN TALİMATIYLA KURULAN İŞKUR BİRİMİ, ARANAN İŞ VE İŞÇİ PROFİLİNE UYGUN OLARAK, FİRMA TEMSİLCİLERİNİ İŞ ARAYANLARLA BİR ARAYA GETİRİYOR.

Döşemealtı Belediyesi işçi ile işvereni buluşturuyor
24 Mayıs 2018 - 10:04
banner

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç’in talimatıyla kurulan İşkur Birimi, aranan iş ve işçi profiline uygun olarak, firma temsilcilerini iş arayanlarla bir araya getiriyor.

Kentteki işsizlik sorununun çözümüne katkı sağlamak amacıyla Döşemealtı Belediyesi Nar Masa bünyesinde kurulan İşkur ofisi, işverenle işçi arasında köprü olmaya devam ediyor. İşkur Ofisi ekibinin yaptığı görüşmeler sonucunda, Havalimanında yer hizmetleri sağlayan Çelebi Hava Servisi’ne yükleme-boşaltma, şoför ve uçak temizliği için çok sayıda personel alınacağı bilgisi verildi. Bunun üzerine Döşemealtı Belediyesi İşkur Birimi, farklı kanallardan duyuru yaparak, firma temsilcilerini iş arayanlarla bir araya getirdi.

Döşemealtı Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen görüşmeye 22 kişi katıldı. Firma yetkilileri başvuru evraklarını aldıktan sonra iş arayanlarla ön görüşme gerçekleştirdi. Şartları uyanlar şirkete davet edildi. Çelebi Hava Servisi planlama memurları Veli Aktaş ve Ahmet Çağlar, ilgiden dolayı çok memnun olduklarını ifade etti.

“İş bulmalarına köprü olduk”

İş arayanla işveren arasında güçlü bir iletişim kuran İşkur ofisinde, kentte ve ilçe genelinde işçi arayan kurumlar bir havuzda toplanıyor. İş arayanlarda belediye bünyesindeki ofise başvurularını gerçekleştiriyor. Ofis görevlileri aranan iş ve işçi profiline uygun olarak, özel sektörle başvuru sahibini görüştürmek suretiyle çözüm üretiyor. Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, birim sayesinde ilçe geneli ve kentteki yüzlerce işsiz vatandaşın iş sahibi olduğunu söyledi.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Marshall Kulaklık Nedir?
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kadın Pantolon Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Erkek Eşofman Takımı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Erkek Bebek Takım
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kumlama Nasıl Yapılır?
ko cuce

www.havadis07.com © 2017 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittir,lütfen kopyalamayınız. antalya haberSponsorlar: -lohusam lohusa giyim -islami sözlükantalya rent a carinstagram aylık oto beğeni en yakın lastikçiantalya rent a car

Lohusam lohusa giyim