Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Döşemealtı’na yeni bir huzurevi

DÖŞEMEALTI BELEDİYESİ, YAŞLI VATANDAŞLARIN YARARLANABİLMESİ AMACIYLA HAYIRSEVER VATANDAŞ İŞBİRLİĞİYLE “YAŞLI BAKIM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ” YAPIMI İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

Döşemealtı’na yeni bir huzurevi
10 Nisan 2018 - 10:16

Döşemealtı Belediyesi, yaşlı vatandaşların yararlanabilmesi amacıyla hayırsever vatandaş işbirliğiyle “Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi” yapımı için protokol imzalandı.

Antalya’da yaşayan Hukuk Profesörü Aydın Zevkliler, Döşemealtı Yeniköy Mahallesinde bulunan bin 87 metrekare arsasını huzurevi yapımı için Döşemealtı Belediyesine bağışladı. Belediye ile hayırsever vatandaş arasında imzalanan protokol gereği Zevkliler arsanın yanı sıra huzurevi, yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezinin bodrum katı ve perde betonlarını yaptıracak.

Protokol kapsamında, bu işlemin ardından Döşemealtı Belediyesi inşaatı devralacak. Huzurevi inşaatının kalan 3 katı ve tefrişatı belediye tarafından yaptırılarak en geç 2 yıl içerisinde hizmete hazır hale getirilecek.

Türkiye Cumhuriyeti Döşemealtı Belediyesi Prof. Dr. Aydın Zevkliler Huzurevi inşaatı zemin dahil 4 katlı olarak projelendirildi. Huzurevinde 38’i çift kişilik, 15’i tek kişilik toplam 91 oda olması öngörülüyor.

Yaşlı odalarının dışında, hemşire ve doktor odaları, bakıcı ve personel odaları, idari ofisler, yemekhane, depo, kazan dairesi, lobi ve ortak kullanım alanları yer alıyor.

Huzurevi inşaatının yapımı için hayırsever vatandaş Aydın Zevkliler’in katılımıyla protokole imza atan Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, “Devlet-vatandaş işbirliğiyle çok özel bir projeyi ilçemize kazandırmak yolunda önemli bir adım attık” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al