Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Elektrik abonelerine bilgi güncelleme çağrısı

AKDENİZ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. (AEDAŞ), GENEL MÜDÜRÜ BAHADIR MÜDÜROĞLU, ELEKTRİK TÜKETİCİLERİNİN YÖNETMELİKLERLE TANINAN HAK VE FIRSATLARDAN YARARLANABİLMELERİ İÇİN ‘ABONELİKLERİNİN KENDİ ÜZERİNDE OLMASI’ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ.

Elektrik abonelerine bilgi güncelleme çağrısı
31 Ekim 2017 - 12:09

Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ), abonelerine herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için bilgilerini güncellemeleri için çağrıda bulundu.

AEDAŞ, Antalya, Burdur ve Isparta’daki abonelerine abonelik bilgileri eksik ya da eski olan veya kendi üzerine olmayan vatandaşlara iyi hizmet verebilmek için ‘Bilgilerinizi güncelleyin’ çağrısında bulundu. Güncellemenin 186 çağrı merkezi ve il/ilçe işletme müdürlüklerinin yanı sıra kurumun internet sitesi üzerinden de yapılabileceği duyuruldu.

Elektrik tüketicilerinin yönetmeliklerle tanınan hak ve fırsatlardan yararlanabilmeleri için ‘aboneliklerinin kendi üzerinde olması’ gerektiğine işaret eden Genel Müdür Bahadır Müdüroğlu, “Teknolojiye yaptığımız yatırımlar sayesinde uzun bir süredir abonelerimizi SMS ve e-posta yolu ile birçok konuda hızla bilgilendirebiliyoruz. İletişim ve abonelik bilgilerini güncelleyen, elektrik aboneliğini üzerine alan tüketicilerimiz, bu sayede planlı kesintilerin yanı sıra plansız kesintileri, arızaların nedeni ve ne kadar süreceği bilgisini SMS ve e-posta yolu ile öğrenme fırsatına sahip olacak” dedi.

“Hak kaybına uğramayın”

Başta mobil telefon ve adres bilgisi olmak üzere abonelik bilgilerinin güncellenmesinin önemine vurgu yapan Müdüroğlu, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun çıkardığı yönetmeliklerle tüketicilere çeşitli hak ve fırsatlar tanındığına dikkat çekerek, “Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği’ne göre abonelerin birçok konuda hakları mevcut. Ancak aboneliği üzerinde bulunmayanlar ne yazık ki bunlardan yararlanamıyor. Biz görevli dağıtım şirketi olarak tüketicilerimizin haklarından sonuna kadar faydalanabilmelerini istiyoruz. Örneğin, yönetmeliğe göre voltaj iniş çıkışı nedeniyle zarar gören elektronik eşyalarla ilgili tüketicinin tazminat hakkı bulunuyor. Ancak aboneliği üzerinde olmayan tüketici bundan faydalanamıyor. Yine sayaç arızası halinde de bilgilerini güncelleyen tüketiciye daha hızlı hizmet vermek mümkün oluyor” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -