Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Falez plajları yeni sezona hazır

MURATPAŞA BELEDİYESİ’NİN 5 FALEZ PLAJINDA YENİ SEZON HAZIRLIKLARI TAMAMLANDI. ERENKUŞ, MOBİL VE KONSERVE KOYU PLAJLARI KULLANIMA AÇILIRKEN ERDAL İNÖNÜ KENT PARKI VE İNCİRALTI PLAJLARI DA MAYIS AYINDA KAPILARINI AÇACAK.

Falez plajları yeni sezona hazır
05 Mayıs 2018 - 9:56
banner

Muratpaşa Belediyesi’nin 5 falez plajında yeni sezon hazırlıkları tamamlandı. Erenkuş, Mobil ve Konserve Koyu plajları kullanıma açılırken Erdal İnönü Kent Parkı ve İnciraltı plajları da Mayıs ayında kapılarını açacak.

Hizmetlerle geçen yıl plajlarında ‘Mavi Bayrak’ dalgalandıran Muratpaşa Belediyesi, yeni sezon hazırlıkları tamamlandı. Erenkuş, Erdal İnönü Kent Parkı, İnciraltı, Mobil ve Konserve Koyu plajlarında kış mevsimi dolayısıyla sökülen ahşap platformlar yeniden monte edildi. Erenkuş, Mobil ve Konserve Koyu plajları kullanıma açılırken Erdal İnönü Kent Parkı ve İnciraltı plajları da Mayıs ayında kapılarını açacak.

Belediye Başkanı Ümit Uysal, Muratpaşa’nın dünyaca ünlü doğal zenginliklerinden falezlerde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Şüphesiz ki Antalya dünyanın en güzel kentidir’ sözünü söylediği Erenkuş mevkiinden Antalya’nın Akdeniz’e uzanan en uç noktası Bababurnu’na kadar kamunun kullanımında bütünlüklü bir yaşam alanı oluşturduklarını söyledi. Bölgenin aynı zamanda 1. derece doğal sit statüsünde bulunduğunun altını çizen başkan Uysal, “Bu durumun farkında olarak gerçekleştirdiğimiz özenli çalışmalar sonucunda 3 plajımız geçen yıl Mavi Bayrak almaya hak kazandı” diye konuştu. Başkan Uysal, 2018 yılı için de başvuruların yapıldığını belirterek Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı’nın kısa zamanda sonuçları açıklayacağını aktardı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuonline psikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co